Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel rozbudowuje dział logistyki zintegrowanej

Kuehne + Nagel rozbudowuje działy logistyki zintegrowanej, zlokalizowane w hubie logistycznym w Singapurze i zwiększa w nich zatrudnienie. Centrum zarządzania zapewnia synergię i wzmacnia globalny koncept Grupy w zakresie hubów, dostarczających kompleksowe rozwiązania logistyczne z jednego miejsca.
Logistyczne centrum zarządzania (LCC) oferuje usługi logistyki zintegrowanej dla realizacji zleceń klientów, dotyczących międzynarodowych łańcuchów dostaw. W celu spełnienia wymagań w zakresie oszczędnego, ukierunkowanego na popyt łańcucha dostaw oraz zredukowania złożoności przepływów towarów, dedykowane zespoły do zarządzania kontraktem, partnerami logistycznymi oraz analizą danych klientów ściśle współpracują w tym samym środowisku.

Zmodernizowana infrastruktura całego LCC Kuehne + Nagel w Singapurze, jest szczegółowo zaprojektowana, by kreować środowisko, które wspiera rozwiązania w zakresie zarządzania zamówieniami, monitoringiem przepływów, transportem, ustawianiem frachtów, wsparciem systemami biznesowymi, a także zarządzania raportami i rozwojem.
- Hub logistyczny w Singapurze jest częścią regionalnej strategii dotyczącej dostarczania kompleksowych łańcuchów dostaw, by wspierać klientów na dynamicznym rynku logistycznym w Azji. Poprzez ulokowanie centrum logistycznego LCC w hubie w Singapurze, możemy zwiększyć synergię i wzmocnić koncepcje istniejącego hubu, tak, by dostarczał naszym klientom pełne rozwiązania logistyczne (one stop shopping) - powiedział Jens Drewes, prezes Regionu Azji i Pacyfiku Kuehne + Nagel.
- Utworzenie tego logistycznego centrum w Singapurze podkreśla zaangażowanie Kuehne + Nagel, w dostarczanie klientom wartości dodanej do usług zarządzania łańcuchem dostaw i podkreśla naszą rosnącą globalnie sieć LCC – obecnie sześć strategicznie ulokowanych lokalizacji na całym świecie – podsumował Tobias Jerschke, globalny dyrektor logistyki zintegrowanej Kuehne + Nagel.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.