Dodaj ogłoszenie o pracy


CSR w TSL: DHL Global Forwarding zakupił ponad 52 tys. posiłków

W ramach współpracy DHL Global Forwarding i Polskiej Akcji Humanitarnej "Pajacyk"  w ramach akcji jedna przesyłka = jeden posiłek, od stycznia do września tego roku prawie 200 dzieci objętych programem otrzymują codziennie posiłek. W sumie do tej pory wydano ponad 52 tysiące posiłków.


- Jestem bardzo zadowolony z efektów naszej pracy dla programu Pajacyk, zwłaszcza, gdy wiem, że dzięki naszemu wsparciu, każdego dnia prawie 200 podopiecznych otrzymuje gorący posiłek, komentuje dotychczasowe wyniki współpracy z Polską Akcją Humanitarną Prezes Zarządu DHL Global Forwarding, Piotr Iwaniuk. - Cieszę się, że za każdą przewiezioną przez nas przesyłką kryje się uśmiech dziecka. Angażując się w program Pajacyk DHL Global Forwarding pragnie przekonywać do takiej formy niesienia pomocy dzieciom również swoich klientów i partnerów. - dodaje Piotr Iwaniuk.


Pajacyk to program dożywiania dzieci w szkołach prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną. Dzięki ofiarności partnerów i sponsorów w roku szkolnym 2010/2011 organizacja pomaga prawie 1 800 dzieciom ze szkół w całej Polsce, koncentrując pomoc na najuboższych regionach województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i śląskiego.
(źr. DHL GF)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.