Dodaj ogłoszenie o pracy


SKAT Transport otworzył oddział w Grodzisku Mazowieckim

Oddział w Grodzisku Mazowieckim jest 6. placówką terenową firmy SKAT Transport, polskiego operatora transportowo-logistycznego z Gdańska. Nowa inwestycja znajduje się w korzystnym miejscu ze względu na logistyczne połączenia międzynarodowe oraz bezpośredni dostęp do zasobów regionu mazowieckiego.

- Rozwój naszych partnerów biznesowych w regionie mazowieckim jest dla nas pozytywnym sygnałem. Ważnym elementem pracy jest zagwarantowanie nie tylko jakościowej usługi przewozu ładunku firmom produkcyjnym, eksporterom i importerom, ale również zapewnienie komfortu współpracy w postaci doświadczonej kadry, która jest dostępna nie tylko na wszystkich możliwych kanałach komunikacyjnych, ale również w każdej chwili może wesprzeć operacyjnie naszego klienta w poszukiwaniu rozwiązań w niestandardowych sytuacjach. W tym roku nasza firma obchodzi 25 lat i obecnie zatrudnia kilkuset specjalistów z różnych dziedzin branży TSL. Każdy nasz oddział, to nie tylko miejsce gdzie opracowuje się zlecenia dla naszych klientów, to też miejsce gdzie można rozwinąć swoją karierę i brać udział w życiu oraz tworzeniu sukcesów naszej firmy. Jest to też wizytówka w postaci doświadczonego zespołu, który prezentuje naszą szeroką ofertę i zaprasza do współpracy – poinformował Prezes SKAT Transport Waldemar Łazarczyk.
Poza Grodziskiem, SKAT posiada oddziały w: Katowicach, Kościerzynie, Świeciu, Łodzi oraz Rzepinie - gdzie znajduje się  także baza obsługi technicznej.

SKAT Transport to należący do Grupy SKAT operator transportowo-logistyczny specjalizujący się w międzynarodowym i krajowym transporcie drogowym, intermodalnym, przeprawach promowych oraz ubezpieczeniach dla branży TSL. Realizuje usługi przede wszystkim dla branży papierniczej, drzewnej, automotive, stalowej, chemicznej i AGD. Mottem przewodnim firmy jest ALWAYS ON TIME. Średni wiek taboru wynosi 1,5 roku. Wszystkie pojazdy należące do SKAT Transport posiadają normę EURO5 i EURO6. Firma realizuje przewozy na terenie całej Europy.

(źr. SKAT Transport)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.