Dodaj ogłoszenie o pracy


Schenker opublikował Raport Społeczny 2010

Raport oparty jest  o model EFQM i prezentuje sposób zarządzania firmą  Schenker w myśl idei zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. W publikacji opisane zostały różnorodne działania podejmowane we współpracy z interesariuszami firmy: pracownikami, klientami, kurierami, przewoźnikami, lokalnymi społecznościami i studentami.

 

Przedstawione w dokumencie inicjatywy świadczą o otwarciu na dialog oraz budowaniu partnerskich relacji.
- Raport Społeczny Schenker Sp. z o.o.2010 powstał według modelu EFQM (Europejski Model Zarządzania Jakością), który odzwierciedla sposób zarządzania naszą firmą” – mówi Monika Pachniak – Radzińska, Dyrektor Rozwoju Rynku Schenker Sp. z o. o. - „Zdecydowaliśmy się na wdrożenie Modelu Doskonałości EFQM, ponieważ jest to bardzo uniwersalne narzędzie, które obejmuje wszystkie aspekty zarządzania organizacją. Mowa w nim m.in. o przywództwie, budowaniu polityki i strategii, procesach funkcjonujących w firmie oraz relacjach z klientami, pracownikami i otoczeniem społecznym” – dodaje Monika Pachniak-Radzińska.

 

Raport Społeczny Schenker Sp. z o.o. został opracowany zgodnie z ujednoliconymi zasadami sprawozdawczości CSR, stworzonymi przez Światową Inicjatywę Sprawozdawczą (Global Reporting Initiative - GRI). Warto dodać, że publikacja jest efektem pracy zespołowej przedstawicieli wszystkich kluczowych obszarów działalności firmy. Z uwagi na szacunek dla ekologii Raport ma postać strony internetowej. Publikacja została zweryfikowana przez zewnętrznego audytora.

 

Społeczna odpowiedzialność DB Schenker Logistics
Ideę społecznej odpowiedzialności firma zaczęła włączać w strategię rozwoju i działania już w latach 90-tych. Operator logistyczny budował swój model biznesowy, kładąc nacisk na zrównoważony rozwój, równowagę między ekonomią, etyką i ekologią. Konsekwentna praca Schenker Sp. z o.o. nad poszczególnymi obszarami CSR i uwzględnianie w prowadzonych działaniach potrzeb każdej z grup interesariuszy zostały zauważone i docenione m.in. w V Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2011.

Szczegóły Raportu można znaleźć na stronie:
www.dbschenker-csr.pl

(źr. Schenker Sp. z o.o)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.