Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS uruchomił transport kriogeniczny

Nowy transport UPS (temperature True® Cryo) utrzymuje produkty w temperaturze -150°C i zapewnia im pełne monitorowanie. Firma UPS wprowadziła w Europie transport kriogeniczny, który zapewnia organizacjom medycznym kompleksową ochronę ich produktów oraz możliwość transportu próbek w środowisku kontrolowanej temperatury. Usługa obejmuje śledzenie i interwencję w czasie rzeczywistym, co w połączeniu z globalną siecią wież kontrolnych zapewnia pełną widoczność przesyłki na każdym etapie podróży w łańcuchu dostaw. Przeznaczona jest dla branży medycznej, biotechnologii oraz urządzeń medycznych.

W rozwiązaniu wykorzystano najnowocześniejsze pojemniki kriogeniczne Cryoport, które pozwalają utrzymywać transportowane lub przechowywane produkty w temperaturze -150°C przez dziesięć dni przy użyciu ciekłego azotu. - Kiedy produkty wymagające chłodzenia kriogenicznego ruszają w drogę, klienci chcą mieć pewność, że ich przesyłka jest pod ciągłą opieką, więc wprowadzenie tego rozwiązania na europejskim rynku było następnym, logicznym etapem międzynarodowej ekspansji naszych usług logistycznych dla branży medycznej i biotechnologii — powiedział Jan Denecker, dyrektor ds. marketingu i strategii medycznej, UPS Europe. — Usługa UPS Temperature True Cryo łączy innowacyjność  opakowań, całodobowe monitorowanie i możliwość interwencji podczas transportu próbek szczególnie wrażliwych na upływ czasu i temperaturę, używanych w takich dziedzinach, jak inżynieria tkankowa, medycyna regeneracyjna, terapia genowa, badania biofarmaceutyczne i zdrowie reprodukcyjne – wymienia Jan Denecker.

Wyniki najnowszego badania UPS Pain in the Chain, czyli globalnego sondażu na temat najważniejszych problemów w łańcuchu dostaw w sferze medycznej, pokazuje, że bezpieczeństwo, potencjalne uszkodzenie i psucie się produktów nadal budzą niepokój wśród osób zarządzających w sektorze medycznym. Nowa opcja dostawy UPS, zapewnia teraz bezpieczeństwo badaczom, technikom laboratoryjnym i lekarzom, którzy wysyłają często bezcenne okazy i próbki wymagające chłodzenia kriogenicznego.

(źr. UPS)
 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.