Dodaj ogłoszenie o pracy


Kolejny kontrakt FM Logistic z firmą farmaceutyczną

Sanofi,  dostawca usług zdrowotnych to kolejna firma, która podpisała kontrakt na obsugę logistyczną z firmą FM Logistic. Projekt będzie realizowany w wyspecjalizowanym magazynie operatora w Błoniu k. Warszawy.

 

Usługi logistyczne dla sektora farmaceutycznego FM Logistic rozwija na szeroką skalę od 2009 roku. Decyzja o wdrożeniu logistyki dla farmacji, pomimo związanych z tym ogromnych nakładów inwestycyjnych okazała się dobrą strategią rozwoju firmy. Kolejny klient, Sanofi notowana jest na giełdach w Paryżu oraz w Nowym Jorku. Do Grupy należy m.in. spółka Sanofi Pasteur, będąca największym na świecie producentem szczepionek oraz Zentiva – lider produkcji leków generycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2010r. do Grupy Sanofi w Polsce dołączyła firma Nepentes S.A., a w lutym 2011r. firma Genzyme - producent leków stosowanych w chorobach rzadkich. Grupa Sanofi w Polsce zatrudnia ponad 1300 osób, w tym ponad 300 w swoich dwóch zakładach produkcyjnych: w Chociwiu i w Rzeszowie. Według danych IMS, zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych.

 

Firma FM Logistic będzie świadczyła na rzecz Grupy Sanofi w Polsce usługę kompleksowej obsługi magazynowej produktów leczniczych i dermokosmetyków. Składowanie i kompletacja produktów skierowanych do hurtowni, szpitali i aptek będzie odbywała się w temperaturze 15-25°C i 2-8°C. Operator zapewni obsługę transportową między fabrykami klienta a magazynem oraz między magazynem a odbiorcami.

 

- Cieszy nas, że konsekwentne działania całego zespołu, przynoszą wymierne efekty w postaci nowych kontraktów. Sektor farmaceutyczny, to szczególnie wymagająca branża, dlatego każdy projekt jest dla nas wyzwaniem, ale jednocześnie stanowi swego rodzaju potwierdzenie oferowanej przez nas jakości – mówi Andrzej Pawlak, Dyrektor Handlowy w FM Logistic Polska.

(źr. FM Logistic)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.