Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS osiągnął zysk 3,7 mld dolarów

Kryzys nie przeszkodził w osiągnięciu dość sporego zysku. Firma UPS zanotowała najlepsze wyniki w segmencie przesyłek krajowych w USA oraz w segmencie  łańcucha dostaw i frachtu. Wolne przepływy gotówkowe przekraczają 3,7 mld USD.

 

Siłą napędową uzyskanych wyników były przesyłki krajowe w USA oraz działalność w segmencie łańcucha dostaw i frachtu. Marża operacyjna w dziale U.S. Domestic wzrosła do 13,1proc., w porównaniu do zeszłorocznych, skorygowanych wyników, zaś zysk operacyjny w dziale Supply Chain and Freight zwiększył się o ponad 10proc.. Przepływy gotówkowe za pierwszych dziewięć miesięcy przekroczyły 3,7 mld USD.

W oparciu o sprawozdania, zysk na akcję zgłaszaną wzrósł o 7,1proc. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. W porównywanym okresie w zeszłym roku spółka zanotowała zysk po opodatkowaniu na poziomie 61 mln USD ze sprzedaży nieruchomości. 

UPS dostarczyło w III kwartale 2011 roku 965 mln paczek, czyli  o 0,7proc. więcej niż w analogicznym okresie 2010 roku. Firma opublikowała w lipcu tego roku raport na temat zrównoważonego rozwoju (2010 Sustainability Report), w którym podkreśla działania na rzecz oszczędności paliwa w swoich procesach biznesowych. Dzięki optymalizacji procesów dostaw, UPS skróciło pokonywane trasy o 102,2 mln km, co pozwoliło uniknąć wyemitowania około 68 tys. ton związków węgla. W III kwartale 2011 roku UPS uzyskał także najwyższą ocenę w rankingu globalnych liderów (Global Leadership Index), przygotowanym przez Carbon Disclosure Project.
W zeszłym miesiącu spółka ogłosiła znaczącą rozbudowę swojego europejskiego węzła lotniczego w Kolonii w Niemczech. Najnowsze technologie UPS, w rozwój których zainwestowano  200 mln USD,  zostaną wykorzystane do poprawy efektywności i pozwolą na dalszy rozwój działalności w Europie.
(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.