Dodaj ogłoszenie o pracy


Rohlig Suus operatorem logistycznym e-sklepu Media Expert

Rohlig Suus Logistics podpisał kontrakt na kompleksową obsługę dostaw e-commerce firmy Media Expert – jednej z największych marek branży RTV, AGD, Multimedia w Polsce, która posiada blisko 400 punktów sprzedaży na terenie całego kraju.

Współpraca obejmuje obsługę dostaw e-commerce z pakietem usług dodatkowych, takich jak: pobranie, wniesienie zakupionego towaru, zwrot dokumentów, awizacja czy podwójna obsada specjalnie przeszkolonych kierowców.
Firmy z sektora RTV, AGD, Multimedia należą do bardzo wymagających partnerów w zakresie obsługi technologicznej, dlatego ważnym elementem wyboru dostawcy były m.in. odpowiednie rozwiązania systemowe. – Rozpoczynając współpracę z Media Expert byliśmy w pełni świadomi, że Klient należy do bardzo wymagających partnerów w zakresie obsługi technologicznej. To jednak naturalna kolej rzeczy, ponieważ porusza się on w branży supernowoczesnej, wymagając tym samym od operatora logistycznego dostarczenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych i bycia równorzędnym partnerem na tej płaszczyźnie. Kluczową kwestię odegrała budowa komunikacji między systemami sieci a Rohlig Suus Logistics i uruchomienie tzw. webservisów, przekazujących automatycznie zlecenie operatorowi logistycznemu, co znacznie skraca czas realizacji zamówienia – komentuje Teresa Bukalska, kierownik wdrożenia po stronie Rohlig Suus  Logistics. O ostatecznym wyborze polskiej firmy jako dostawcy usług logistycznych zadecydowały również elastyczne i indywidualne podejście do projektu, doświadczenie w wysoko wolumenowych kontraktach oraz obsługa czołowych brandów branży AGD. Dostawy e-commerce wymagają szczególnej opieki firmy logistycznej. – Sklepy internetowe wykorzystują coraz częściej tzw. customer experience - strategię budującą lojalność klientów, dbając o ich pozytywne doświadczenia na każdym etapie dostawy zamówionego towaru: począwszy od jego zakupu, a skończywszy na odbiorze przesyłki. To ważny sygnał dla operatorów logistycznych, którzy przecież reprezentują klienta u finalnego odbiorcy - mówi Teresa Bukalska.

Indywidualne podejście do projektów, zakłada przeprowadzenie we wstępnej analizie biznesowej warsztatu z klientem, omawiającego i planującego cały proces docelowej dystrybucji wraz z wariantami przejściowej współpracy. Tak wypracowane rozwiązania są podstawą do przygotowania instrukcji i szkoleń dla działów operacyjnych i kierowców.
Usługi dodatkowe świadczone przez Rohlig Suus w projektach e-commerce t.j. dla Media Expert, zakładają możliwości: pobrania, wniesienia zakupionego towaru, zwrotu dokumentów, podwójnej obsady kierowców, czy awizacji, dzięki której klient otrzymuje mailowo i telefonicznie powiadomienie o nadchodzącej przesyłce, tuż po jej załadowaniu na samochód dystrybucyjny. Co więcej, zamawiający może uzgodnić z kierowcą dogodną godzinę odbioru towaru podczas telefonicznego ustalania terminu dostawy.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.