Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel zajmie się dystrybucją piwa z Grupy Żywiec

Kuehne + Nagel podpisał pięcioletni kontrakt na dystrybucję krajową piw marek ogólnopolskich, regionalnych i specjalnych w butelkach, puszkach i beczkach z Browaru Arcyksiążęcego w Żywcu (należącego do Grupy Żywiec) do ponad 400 lokalizacji w Polsce.

Kuehne + Nagel realizuje transport na poziomie ok. 50 proc. zapotrzebowania Browaru w Żywcu na takie usługi.  Oprócz ogromnej objętości ładunkowej, transport stanowi szczególne wyzwanie ze względu na codzienny zakres działalności. W celu zapewnienia optymalnej wydajności łańcucha dostaw, Kuehne + Nagel nadzoruje transport towarów przez planowanie, widoczność i pomiarowe narzędzia dostarczone przez najnowocześniejszy System Zarządzania Transportem (TMS). TMS pozwala Kuehne + Nagel zarządzać dużą ilością ładunków i spełniać szczególne zapotrzebowania wymagającej branży.
- Jesteśmy przekonani, że Kuehne + Nagel to partner, który dzięki swojemu doświadczeniu, skali działania i znajomości specyfiki naszej branży zapewni Grupie Żywiec wsparcie w dalszym rozwoju na skomplikowanym i wymagającym rynku piwa – powiedział Mike McKeown, dyrektor ds. zakupów i członek Zarządu Grupy Żywiec.

Grupa Żywiec  to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce posiadający najszersze portfolio 11 stylów piwnych, 15 marek i 34 produktów. Marką flagową firmy jest Żywiec – jedno z najpopularniejszych polskich piw eksportowych sprzedawane za granicą od ponad stu lat. Do najsilniejszych marek spółki należą też: Heineken, Warka i Tatra. Firma powiązana jest z Grupą Heineken, największym producentem piwa w Europie. Grupa Żywiec jest jedyną spółką spośród największych producentów piwa w Polsce, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.