Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel zajmie się dystrybucją piwa z Grupy Żywiec

Kuehne + Nagel podpisał pięcioletni kontrakt na dystrybucję krajową piw marek ogólnopolskich, regionalnych i specjalnych w butelkach, puszkach i beczkach z Browaru Arcyksiążęcego w Żywcu (należącego do Grupy Żywiec) do ponad 400 lokalizacji w Polsce.

Kuehne + Nagel realizuje transport na poziomie ok. 50 proc. zapotrzebowania Browaru w Żywcu na takie usługi.  Oprócz ogromnej objętości ładunkowej, transport stanowi szczególne wyzwanie ze względu na codzienny zakres działalności. W celu zapewnienia optymalnej wydajności łańcucha dostaw, Kuehne + Nagel nadzoruje transport towarów przez planowanie, widoczność i pomiarowe narzędzia dostarczone przez najnowocześniejszy System Zarządzania Transportem (TMS). TMS pozwala Kuehne + Nagel zarządzać dużą ilością ładunków i spełniać szczególne zapotrzebowania wymagającej branży.
- Jesteśmy przekonani, że Kuehne + Nagel to partner, który dzięki swojemu doświadczeniu, skali działania i znajomości specyfiki naszej branży zapewni Grupie Żywiec wsparcie w dalszym rozwoju na skomplikowanym i wymagającym rynku piwa – powiedział Mike McKeown, dyrektor ds. zakupów i członek Zarządu Grupy Żywiec.

Grupa Żywiec  to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce posiadający najszersze portfolio 11 stylów piwnych, 15 marek i 34 produktów. Marką flagową firmy jest Żywiec – jedno z najpopularniejszych polskich piw eksportowych sprzedawane za granicą od ponad stu lat. Do najsilniejszych marek spółki należą też: Heineken, Warka i Tatra. Firma powiązana jest z Grupą Heineken, największym producentem piwa w Europie. Grupa Żywiec jest jedyną spółką spośród największych producentów piwa w Polsce, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.