Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel zajmie się dystrybucją piwa z Grupy Żywiec

Kuehne + Nagel podpisał pięcioletni kontrakt na dystrybucję krajową piw marek ogólnopolskich, regionalnych i specjalnych w butelkach, puszkach i beczkach z Browaru Arcyksiążęcego w Żywcu (należącego do Grupy Żywiec) do ponad 400 lokalizacji w Polsce.

Kuehne + Nagel realizuje transport na poziomie ok. 50 proc. zapotrzebowania Browaru w Żywcu na takie usługi.  Oprócz ogromnej objętości ładunkowej, transport stanowi szczególne wyzwanie ze względu na codzienny zakres działalności. W celu zapewnienia optymalnej wydajności łańcucha dostaw, Kuehne + Nagel nadzoruje transport towarów przez planowanie, widoczność i pomiarowe narzędzia dostarczone przez najnowocześniejszy System Zarządzania Transportem (TMS). TMS pozwala Kuehne + Nagel zarządzać dużą ilością ładunków i spełniać szczególne zapotrzebowania wymagającej branży.
- Jesteśmy przekonani, że Kuehne + Nagel to partner, który dzięki swojemu doświadczeniu, skali działania i znajomości specyfiki naszej branży zapewni Grupie Żywiec wsparcie w dalszym rozwoju na skomplikowanym i wymagającym rynku piwa – powiedział Mike McKeown, dyrektor ds. zakupów i członek Zarządu Grupy Żywiec.

Grupa Żywiec  to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce posiadający najszersze portfolio 11 stylów piwnych, 15 marek i 34 produktów. Marką flagową firmy jest Żywiec – jedno z najpopularniejszych polskich piw eksportowych sprzedawane za granicą od ponad stu lat. Do najsilniejszych marek spółki należą też: Heineken, Warka i Tatra. Firma powiązana jest z Grupą Heineken, największym producentem piwa w Europie. Grupa Żywiec jest jedyną spółką spośród największych producentów piwa w Polsce, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.