Dodaj ogłoszenie o pracy


Dystrybucja Corning Life Sciences w rękach Kuehne + Nagel

Corning Incorporated wybrał Kuehne + Nagel do zarządzania wymogami dystrybucji dla biznesu Corning Life Sciences na rynku Azji i Pacyfiku. Kuehne + Nagel będzie obsługiwać logistycznie klientów Corning w nowym centrum dystrybucji w Szanghaju, znajdującym się  w strefie wolnego handlu w Yangshan. Usługi operatora będą obejmować konsolidację międzykontynentalnych przesyłek frachtu morskiego z globalnych lokalizacji Corning Life Sciences, magazynowanie, kompletację dostaw i dystrybucję produktów na rynek Azji i Pacyfiku. Ustalanie działania na terenie strefy wolnego handlu w Szanghaju pozwoli na bardziej skuteczną i efektywną kosztowo obsługę.


- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy współpracować z Kuehne + Nagel przy organizowaniu nowego centrum dystrybucji, gdyż potwierdza to nasze zaangażowanie na rzecz klientów w Azji i przyszłości tutejszego rynku badań – powiedział Doug Lohse, regionalny dyrektor generalny, Corning Life Sciences w Azji. - Ta inwestycja zwiększa zdolność do skutecznego wprowadzania produktów i najnowocześniejszych rozwiązań w regionie. Jako światowy lider rozwiązań dla badaczy w dziedzinie nauki, technologia Corning odgrywa kluczową rolę w umożliwianiu klientom dokonywania i dostarczania przełomowych odkryć.

O Corning Incorporated – frima jest jednym z wiodących na świecie innowatorów w inżynierii materiałowej. Przez ponad 160 lat, Corning zastosował swoją niezrównaną wiedzę o szkle, ceramice, specjalności i fizyce optycznej do opracowania produktów, które utworzyły nowe gałęzie przemysłu i zmieniły życie ludzi. Dziś produkty Corning wyposażają różne branże, takie jak elektronikę użytkową, telekomunikacje, transport i nauki przyrodnicze.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.