Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Raben przejmuje kolejną spółkę w Niemczech

Grupa Raben, po przejęciu w październiku 2015 roku niemieckiej spółki Weisshaupt, dokonała kolejnej akwizycji w Niemczech.  15 lutego 2016 roku do Grupy dołączyła spółka Peter Internationale Spedition GmbH, mająca siedzibę w Siegen w Nadrenii Północnej-Westfalii.

- Znajomość lokalnego rynku oraz wysoko wykwalifikowani pracownicy są najważniejszymi atutami spółki Peter Spedition. Przejęcie umożliwi nam połączenie tej unikalnej wiedzy z naszym doświadczeniem na rynku europejskim - mówi Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

Peter Spedition to firma rodzinna i jednen z najważniejszych operatorów logistycznych w tej części Niemiec. Zatrudnia około 60 pracowników i dysponuje 4 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Firma powstała  w roku 1948, świadcząc wówczas usługi spedycyjne i magazynowe. Obecnie jest zarządzana przez trzecie pokolenie rodziny założycieli, a główna działalność spółki to drogowy transport krajowy i międzynarodowy oraz specjalne rozwiązania logistyczne. Oferowane usługi obejmują transport lądowy na terenie Europy, usługi magazynowe oraz bogaty serwis dodatkowy.  

Grupa Raben działa na europejskim rynku logistycznym od ponad 80 lat. Oferuje swoje usługi w zakresie: kompleksowych usług logistycznych, drogowego transportu krajowego i międzynarodowego, oraz transportu lotniczego, morskiego i intermodalnego Dysponuje około 1 100 000 m2 powierzchni magazynowej w 10. krajach Europy . Raben Trans European Germany posiada 25 oddziałów na terenie Niemiec. 2300 pracowników.

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.