Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Raben przejmuje kolejną spółkę w Niemczech

Grupa Raben, po przejęciu w październiku 2015 roku niemieckiej spółki Weisshaupt, dokonała kolejnej akwizycji w Niemczech.  15 lutego 2016 roku do Grupy dołączyła spółka Peter Internationale Spedition GmbH, mająca siedzibę w Siegen w Nadrenii Północnej-Westfalii.

- Znajomość lokalnego rynku oraz wysoko wykwalifikowani pracownicy są najważniejszymi atutami spółki Peter Spedition. Przejęcie umożliwi nam połączenie tej unikalnej wiedzy z naszym doświadczeniem na rynku europejskim - mówi Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

Peter Spedition to firma rodzinna i jednen z najważniejszych operatorów logistycznych w tej części Niemiec. Zatrudnia około 60 pracowników i dysponuje 4 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Firma powstała  w roku 1948, świadcząc wówczas usługi spedycyjne i magazynowe. Obecnie jest zarządzana przez trzecie pokolenie rodziny założycieli, a główna działalność spółki to drogowy transport krajowy i międzynarodowy oraz specjalne rozwiązania logistyczne. Oferowane usługi obejmują transport lądowy na terenie Europy, usługi magazynowe oraz bogaty serwis dodatkowy.  

Grupa Raben działa na europejskim rynku logistycznym od ponad 80 lat. Oferuje swoje usługi w zakresie: kompleksowych usług logistycznych, drogowego transportu krajowego i międzynarodowego, oraz transportu lotniczego, morskiego i intermodalnego Dysponuje około 1 100 000 m2 powierzchni magazynowej w 10. krajach Europy . Raben Trans European Germany posiada 25 oddziałów na terenie Niemiec. 2300 pracowników.

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.