Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel operatorem globalnym koncernu GlaxoSmithKline

Kuehne + Nagel oraz GlaxoSmithKline (GSK) – jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie - podpisali kontrakt w zakresie kompleksowej obsługi logistycznej do 2021 roku. Operator  logistyczny będzie odpowiedzialny za transport produktów farmaceutycznych od dostawców do klientów. Jest to jeden z największych kontraktów Kuehne + Nagel, którego celem jest realizacja łańcucha dostaw na skalę światową.  

W związku z dużą liczbą dostawców, ogromną ilością jednostek produkcyjnych, różnymi kierunkami dostaw do pacjentów i klientów w ponad 100 krajach, GSK wymaga wyspecjalizowanych, globalnych i kompleksowych rozwiązań logistycznych dla całego łańcucha dostawy. Stąd wybór Kuehne + Nagel, który dzięki doświadczeniu i wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań może dostarczać znaczne korzyści w globalnym łańcuchu dostaw GSK. Dodatkowo silna pozycja w branży, wykorzystywanie sprawdzonych rozwiązań w  zakresie logistyki zintegrowanej oraz strategia inwestycyjna na poczet logistyki dla branży farmaceutycznej – zdecydowały o wyborze Kuehne + Nagel.
- Naszym celem jest wykorzystanie obecnego doświadczenia i zastosowanie rozwiązań dopasowanych do specyfiki tej branży w taki sposób aby zapewnić dodatkowe korzyści dla GSK. Przez zastosowanie logistyki zintegrowanej, obejmujące usługi spedycji lotniczej, morskiej oraz drogowej, a także zarządzanie logistyką przez cztery regionalne huby, postaramy się  przenieść cały globalny łańcuch dostaw GSK na następny poziom rozwoju – powiedział Detlef Trefzger, chief executive officer w Kuehne + Nagel International AG.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.