Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel operatorem globalnym koncernu GlaxoSmithKline

Kuehne + Nagel oraz GlaxoSmithKline (GSK) – jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie - podpisali kontrakt w zakresie kompleksowej obsługi logistycznej do 2021 roku. Operator  logistyczny będzie odpowiedzialny za transport produktów farmaceutycznych od dostawców do klientów. Jest to jeden z największych kontraktów Kuehne + Nagel, którego celem jest realizacja łańcucha dostaw na skalę światową.  

W związku z dużą liczbą dostawców, ogromną ilością jednostek produkcyjnych, różnymi kierunkami dostaw do pacjentów i klientów w ponad 100 krajach, GSK wymaga wyspecjalizowanych, globalnych i kompleksowych rozwiązań logistycznych dla całego łańcucha dostawy. Stąd wybór Kuehne + Nagel, który dzięki doświadczeniu i wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań może dostarczać znaczne korzyści w globalnym łańcuchu dostaw GSK. Dodatkowo silna pozycja w branży, wykorzystywanie sprawdzonych rozwiązań w  zakresie logistyki zintegrowanej oraz strategia inwestycyjna na poczet logistyki dla branży farmaceutycznej – zdecydowały o wyborze Kuehne + Nagel.
- Naszym celem jest wykorzystanie obecnego doświadczenia i zastosowanie rozwiązań dopasowanych do specyfiki tej branży w taki sposób aby zapewnić dodatkowe korzyści dla GSK. Przez zastosowanie logistyki zintegrowanej, obejmujące usługi spedycji lotniczej, morskiej oraz drogowej, a także zarządzanie logistyką przez cztery regionalne huby, postaramy się  przenieść cały globalny łańcuch dostaw GSK na następny poziom rozwoju – powiedział Detlef Trefzger, chief executive officer w Kuehne + Nagel International AG.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.