Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel otwiera oddział lotniczy w Rzeszowie

Kuehne + Nagel otwiera nowe biuro w Rzeszowie, rozszerzając tym samym swoją sieć transportu lotniczego w Polsce. Decyzja Kuehne + Nagel o uruchomieniu oddziału lotniczego na terminalu cargo na lotnisku Rzeszów - Jasionka, wynika z rosnącego popytu na usługi transportu lotniczego ładunków w Polsce. Jest to już czwarte biuro lotnicze K + N w Polsce obok Warszawy, Poznania i Krakowa.

Usługi spedycji lotniczej Kuehne + Nagel świadczone są w zakresie  importu i eksportu towarów; wywozu i tranzytu, usługi odprawy celnej, jak również niestandardowe rozwiązania dostosowane do segmentów przemysłu, takich jak przemysł lotniczy.

- Otwarcie nowego oddziału w Rzeszowie jest ważnym krokiem naprzód, koncentrującym się na przemyśle lotniczym. Zapotrzebowanie na wyspecjalizowane usługi logistyczne stale rośnie, dlatego dzięki tej inwestycji staramy się sprostać wymaganiom istniejących i potencjalnych klientów logistycznych – mówi Ingo Goldhammer, prezes i dyrektor zarządzający Kuehne + Nagel w Polsce.

Kuehne + Nagel już od dawna oferuje zintegrowane rozwiązania dla przemysłu lotniczego. W pełni spełniając wysokie wymagania logistyczne w zakresie różnorodności produktów i wymiarów, złożoną sieć dystrybucji oraz rygorystyczne wymogi dokładności i bezpieczeństwa. Firma projektuje i dostarcza zindywidualizowane rozwiązania logistyczne dla producentów branży lotniczej, firm leasingowych, linii lotniczych i dostawców usług w zakresie produkcji, konserwacji, napraw, remontów, obsługi naziemnej i usług pokładowych.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.