Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES, Raben i Schenker - czyli mocna reprezentacja sektora TSL

Trzy spółki z sektora TSL mają na koncie działania uznane za dobrą praktykę odpowiedzialnego biznesu 2010.
Wśród 117 opisanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu projektów znalazały się  te zrealizowane przez firm PEKAES, Grupę Raben i DB Schenker.
Operator logistyczny PEKAES jest przykładem natychmiastowej reakcji na zaproszenie do współpracy w  organizacji zbiórki rzeczy dla Szprotawy. Pomoc dużych firm warszawskich z różnych branż w grudniu minionego roku koordynowała Fundacja Ronalda McDonalda, ale logistycznie dołożył się do tego przedsięzięcia właśnie PEKAES i jego zespół. Gdy inni się zastanawiali, czy chcą, mają czas i mogą, PEKAES już robił podjęcia i wyjeżdżał z 4,5 tonami rzeczy do Szprotawy. Liczył się czas i pomoc wolontariuszy.
Raben postawił na zmobilizowanie zespołu  i zrealizował projekt ‘Pomysłodajnia’. Dobre pomysły to podstawa rozwoju, ale nie każdy ma odwagę w pracy zaproponować własną innowację. Pomysłodajnia była dla ludzi na różnych poziomach w organizacji okazją do pokazania, że stać ich na więcej niż się od nich oczekuje.  
DB Schenker trafił do raportu FOB z projektem badawczym, w którym sprawdził, jak wyobrażają sobie idealnego sąsiada jego sąsiedzi. Wyniki przedstawiono w każdym z 17 oddziałów, w którym przeprowadzono wywiady i na ich podstawie przygotowano konkretne działania.
Prospołeczne inicjatywy w sektorze TSL coraz częściej zasługują na najwyższe oceny i uznanie ekspertów specjalizujących się w zagadnieniach z zakresu odpowiedzialności biznesu.
Pojawienie się PEKAES-u, Rabena i Schenkera w oficjalnej publikacji  FOB to prestiż, ale także możliwość podzielenia się konkretnym pomysłem z ludźmi z bardzo wielu sektorów, którzy w Polsce rozwijają programy CSR.
Raport ‘Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2010. Dobre Praktyki” wyszedł już po raz 9. W 2011 roku warto o nim pamiętać chociażby wtedy, gdy będzie się szukać pomysłu na firmowy projekt wolontariatu pracowniczego. PEKAES, Raben i Schenker są dowodem, że takie inicjatywy opłacają się i firmie i jej otoczeniu.

(źr. PEKAES S.A)

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.