Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel i Grupa Coesia nagrodzeni za innowacje w łańcuchu dostaw

Kuehne + Nagel i Coesia Group zostali nagrodzeni w Milanie tytułem „Logistics Award of the Year” za wprowadzenie nowych rozwiązań w łańcuchu dostaw i zarządzania logistyką. Nagroda ta przyznawana jest przez Assologistica, czołowe włoskie Stowarzyszenie Logistyczne, które wyróżnia firmy i kadrę managerską za wprowadzanie innowacji w dziedzinie technologii, nieruchomości, środowiska, transportu, globalizacji operacyjnej i szkoleniowej.



Kuehne + Nagel i Coesia Group, działając w ścisłej współpracy wdrożyły nowoczesne rozwiązanie dotyczące łańcucha dostaw i widoczności obejmujące wszystkie przepływy multimodalne (przewóz powietrzny, morski i drogowy) oraz aktywność związaną z logistyką kontraktową.
Coesia Group zależało na osiągnięciu zwiększonej skuteczności procesowej i operacyjnej oraz rozszerzonym kontrolingu. Dzięki zaawansowanemu i dostosowanemu do potrzeb klienta raportowaniu, które dostarcza Kuehne + Nagel, udało się ten cel osiągnąć. - Firma Kuehne + Nagel została zwycięzcą przetargu i udało się jej wdrożyć, poza specyficznymi usługami, często dostosowanymi indywidualnie do naszych firm, dokładny system raportowania, który pozwala nam zachować scentralizowaną kontrolę nad kosztami oraz stosowanymi metodami transportu – powiedziała Laura Peltonen z Działu Zakupów Pośrednich Coesia Group. Coesia Group to grupa firm zajmujących się rozwiązaniami dla przemysłu opartymi na innowacjach.

Grupa Kuehne + Nagel zatrudnia ponad 66 tys. pracowników w ponad 1000 lokalizacjach i w ponad 100 krajach. Swoją ugruntowaną pozycję na rynku zawdzięcza działalności związanej z frachtem morskim, lotniczym, logistyką kontraktową, a także działalności lądowej, przy czym wyraźnie skupia się na zapewnieniu zintegrowanych informatycznych rozwiązań logistycznych.

(źr, Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.