Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel i Grupa Coesia nagrodzeni za innowacje w łańcuchu dostaw

Kuehne + Nagel i Coesia Group zostali nagrodzeni w Milanie tytułem „Logistics Award of the Year” za wprowadzenie nowych rozwiązań w łańcuchu dostaw i zarządzania logistyką. Nagroda ta przyznawana jest przez Assologistica, czołowe włoskie Stowarzyszenie Logistyczne, które wyróżnia firmy i kadrę managerską za wprowadzanie innowacji w dziedzinie technologii, nieruchomości, środowiska, transportu, globalizacji operacyjnej i szkoleniowej.Kuehne + Nagel i Coesia Group, działając w ścisłej współpracy wdrożyły nowoczesne rozwiązanie dotyczące łańcucha dostaw i widoczności obejmujące wszystkie przepływy multimodalne (przewóz powietrzny, morski i drogowy) oraz aktywność związaną z logistyką kontraktową.
Coesia Group zależało na osiągnięciu zwiększonej skuteczności procesowej i operacyjnej oraz rozszerzonym kontrolingu. Dzięki zaawansowanemu i dostosowanemu do potrzeb klienta raportowaniu, które dostarcza Kuehne + Nagel, udało się ten cel osiągnąć. - Firma Kuehne + Nagel została zwycięzcą przetargu i udało się jej wdrożyć, poza specyficznymi usługami, często dostosowanymi indywidualnie do naszych firm, dokładny system raportowania, który pozwala nam zachować scentralizowaną kontrolę nad kosztami oraz stosowanymi metodami transportu – powiedziała Laura Peltonen z Działu Zakupów Pośrednich Coesia Group. Coesia Group to grupa firm zajmujących się rozwiązaniami dla przemysłu opartymi na innowacjach.

Grupa Kuehne + Nagel zatrudnia ponad 66 tys. pracowników w ponad 1000 lokalizacjach i w ponad 100 krajach. Swoją ugruntowaną pozycję na rynku zawdzięcza działalności związanej z frachtem morskim, lotniczym, logistyką kontraktową, a także działalności lądowej, przy czym wyraźnie skupia się na zapewnieniu zintegrowanych informatycznych rozwiązań logistycznych.

(źr, Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.