Dodaj ogłoszenie o pracy


Kulczyk Investments sprzedał PEKAES

Cały pakiet akcji PEKAES SA (63 proc.) będący od 2009 r. w rękach Kulczyk Investments S.A. oraz Kulczyk Holding S.A. – został sprzedany dla Strada Holding z grupy Innova Capital, środkowoeuropejskiego funduszu, inwestującego w sektor średnich przedsiębiorstw.

Sprzedaż była poprzedzona umową inwestycyjną zawartą 21 lipca 2015 roku oraz warunkową umową przedwstępną między podmiotem z grupy Innova Capital a KI i KH, będącymi pośrednio akcjonariuszami PEKAES od maja 2009 roku. Zgodę na przeprowadzenie transakcji wydał 25 sierpnia 2015 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wartość transakcji nie została ujawniona. - Zakup PEKAES, pierwszej spółki logistycznej w portfelu Innova, jest efektem długotrwałych zainteresowań i analiz rynku logistycznego w Polsce. Wierzymy, że Pekaes jest obecnie najlepszą na polskim rynku platformą do dalszego rozwoju, zarówno ze względu na zakres świadczonych usług, jak również bardzo kompetentną i doświadczoną kadrę menadżerską. Będziemy wspierać zarząd PEKAES w realizacji strategii dalszego dynamicznego wzrostu - komentuje Krzysztof Kulig, partner zarządzający Innova Capital.

Przez kilka lat zarządzania przez Kulczyk Investments - Grupą PEKAES, firma ta została zrestrukturyzowana, wdrożono nowoczesne systemy informatyczne i poszerzył zakres oferowanych usług. W 2014 roku PEKAES wypracował 20,5 mln zł zysku netto, a jego przychody wyniosły 722 mln zł. W I półroczu 2015 r. po raz kolejny poprawił wyniki wykazując 49 proc. (r/r) wzrostu zysku netto, który wyniósł 11,4 mln zł przy rentowności EBITDA na poziomie 5,5 proc. - Sprzedaż PEKAES to kolejny etap realizacji naszej strategii przebudowy portfela aktywów. Wychodzimy z długoterminowej inwestycji, przekazując, po ponad 6 latach nadzoru właścicielskiego, spółkę zrestrukturyzowaną i rentowną. Spółkę, która jest dzisiaj jednym z liderów polskiego rynku TSL, z potencjałem do dalszego rozwoju w skali krajowej i międzynarodowej - mówi Sebastian Kulczyk, prezes zarządu Kulczyk Investments.

Kulczyk Investments: Kulczyk Investments jest międzynarodową grupą inwestycyjną specjalizującą się w inicjowaniu i realizowaniu transakcji na rynkach o największym potencjale wzrostu. Poprzez swoje spółki Grupa obecna jest m.in. w sektorach: energetycznym, chemicznym i infrastrukturalnym.

Innova Capital: Innova Capital należy do i środkowoeuropejskich funduszy private equity inwestujących w segmencie średnich przedsiębiorstw. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1994 r. do chwili obecnej fundusz zainwestował blisko 600 mln EUR w ponad 40 przedsiębiorstw działających w 10 krajach regionu.

(źr. Kulczyk Investments SA)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.