Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL opracowuje futurystyczne technologie, które zmienią logistykę - robotyka, internet rzeczy …

Samojezdne pojazdy, robotyka, internet rzeczy oraz rozszerzona rzeczywistość – to tylko niektóre rozwiązania innowacyjne, które będą powstawać w nowym Centrum Innowacji Azji i Pacyfiku DHL (APIC) w Singapurze. Ta wielomilionowa inwestycja jest pierwszym tego rodzaju ośrodkiem w regionie Azji i Pacyfiku, a także pierwszym centrum innowacji DHL poza Niemcami. Projekt został uruchomiony dzięki wsparciu Rady Rozwoju Gospodarczego (EDB).
Zadaniem nowego centrum będzie opracowywanie nowatorskich wizji świata usług logistycznych oraz tworzenie innowacyjnych rozwiązań spełniających rozwijające się potrzeby łańcucha dostaw. Centrum znajduje się w Zaawansowanym Centrum Regionalnym DHL Supply Chain (ARC), budynku kosztującym 104 miliony USD i położonym w Tampines LogisPark w Singapurze. - Wierzę, że innowacyjne podejście stanie się podstawą naszego sukcesu w przyszłości. Skoncentrowanie się na innowacjach, które stawiają klienta i jego potrzeby w centrum zainteresowań, a także opracowywanie produktów i usług najbardziej potrzebnych klientom, pozwoli nam pozostać liderem w sektorze logistyki - powiedział Frank Appel, prezes Grupy Deutsche Post DHL. - Analizując trendy społeczne, biznesowe i technologiczne oraz przekształcając nasze innowacje na rozwiązania rynkowe sprawi, że nasi klienci osiągną większy sukces.
Centrum APIC prezentuje futurystyczne technologie, które zmienią działalność logistyczną. Są to między innymi "inteligentne okulary" wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość w zastosowaniach linii kompletacji zamówień i wybierania produktów w magazynach; drony do dostaw pilnych towarów takich jak leki; pojazdy konserwacji na żądanie (Maintenance on Demand - MoDe), które wykorzystują czynniki M2M do wydłużania czasu pracy pojazdów o 30 proc.; a także bezobsługowe wahadłowce umożliwiające szybszy, bardziej wydajny transport.
Oprócz prezentowania najnowszych trendów i nowatorskich rozwiązań w logistyce, Centrum APIC pełni rolę regionalnej platformy dla współpracy w zakresie innowacji pomiędzy klientami DHL, partnerami z branży oraz niezależnymi ekspertami. Centrum przyczyni się do rozwoju inicjatyw Trend Research prowadzonych przez DHL, koncentrujących się na trendach pojawiających się na azjatyckim rynku logistycznym oraz azjatyckiej gospodarce.
DHL zapowiada, że możliwe będzie organizowanie indywidualnych wizyt i zapoznanie się z szeregiem usług oferowanych przez Centrum APIC, od zwiedzania centrum innowacji z przewodnikiem, po warsztaty innowacji, imprezy i fora. Wystawy w Centrum APIC obejmują najnowocześniejsze przykłady trendów w dziedzinie automatyzacji i robotyki będących przyszłością w tej branży; Sferę Rozwiązań, w której odwiedzający mogą wypróbować pełen zakres możliwości i rozwiązań Grupy Deutsche Post DHL, takich jak paczkomaty, technologia sensorów oraz wyszukiwanie i pakowanie w magazynach przy wykorzystaniu technologii głosowych i świetlnych; Krzywą Trendów, prezentującą przyszłe trendy i ich zastosowanie w branży logistycznej; a także Ścianę Wizji, która pozwala odwiedzającym zapoznać się z inspirującymi scenariuszami świata logistyki w roku 2050.
Centrum w Singapurze zbudowano na wzór pierwszego centrum innowacji DHL w Niemczech, które odniosło ogromny sukces i na początku tego roku otworzyło ponownie swoje podwoje z odświeżonym wyglądem. Oprócz bycia drugą platformą innowacji skoncentrowanych na kliencie, która obsługuje rynki azjatyckie, APIC będzie także rozpoznawać możliwości w dziedzinie rozwiązań analitycznych, e-handlu i dostaw do odbiorcy końcowego na rynkach regionu Azji i Pacyfiku.

(źr. DHL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.