Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Logistics w nowej, ekologicznej siedzibie

DB Schenker Logistics przeniósł siedzibę Biura Zarządu do warszawskiego kompleksu biurowego Business Garden, znanego z ekologicznych rozwiązań. Wybór nowej siedziby DB Schenker Logistics był podyktowany dbałością o zrównoważony rozwój. Strategia firmy opiera się na trzech filarach: ekonomii, społeczeństwie i środowisku. Odpowiedzialne podejście do biznesu jest też widoczne w wyborze nowej siedziby firmy w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 18. O wyborze tej właśnie lokalizacji zaważyły ergonomiczne warunki pracy i aspekty środowiskowe, które spełnia nowy, innowacyjny obiekt. Na terenie warszawskiego kompleksu Business Garden zastosowano szereg sprawdzonych technologii i pro-ekologicznych rozwiązań. Pozwalają one na mniejsze zużycie energii elektrycznej i wody, co zaowocowało przyznaniem dla kompleksu certyfikatu LEED na złotym poziomie.

- Obok ekonomii, nasza strategia zrównoważonego rozwoju zakłada cele środowiskowe oraz działania na rzecz społeczeństwa – mówi Monika Pachniak-Radzińska, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w DB Schenker Logistics. – Naszym pracownikom zapewniliśmy dobre warunki pracy. W doborze mebli kierowaliśmy się ergonomią. Możemy korzystać z terenów zielonych zaprojektowanych wokół kompleksu. Pracownicy dojeżdżający do biura rowerami mogą korzystać z szatni i pryszniców. W budynku zastosowano system klimatyzacji z filtrowanym, nawilżanym powietrzem, właściwe warunki oświetlenia naturalnym światłem dziennym. Takie rozwiązania pozytywnie wpływają na zdrowie, przekładają się na dobre samopoczucie i poprawę efektywności pracy. Ponadto przestrzenne i otwarte miejsca pracy sprzyjają dobrej komunikacji między pracownikami, co eliminuje marnotrawstwa i stanowi kolejny krok na drodze budowania kultury Lean.  
DB Schenker Logistics dba o ekologię także w swoich terminalach i magazynach. Najnowszy terminal należący do firmy w Białymstoku uzyskał certyfikat BREEAM In-Use z oceną Very Good, przyznawany budynkom przyjaznym pracownikom i środowisku. Jest to pierwszy w Polsce w pełni ekologiczny terminal cross-dockingowy z takim certyfikatem. Obiekt wyposażony jest m.in. w kolektory słoneczne i lampy LED-owe, które ograniczają emisję CO2 o ponad 30 ton rocznie. Inne wdrożone rozwiązania pozwalają na zmniejszenie zużycia wody i odzysk ciepła. Dodatkowo, w celu ochrony akustycznej terenu, wokół terminalu utworzono trzypiętrowy układ zieleni w pasie o szerokości 3 metrów. Znaczna część materiałów do budowy została sprowadzona z najbliższej okolicy.

Firma zorganizowała warsztaty ergonomiczne dla pracowników, które pomogły dostosować meble biurowe do ich indywidualnych preferencji i cech. Ponadto, obiekt wyposażono w stojaki na rowery oraz zaplecze dla rowerzystów.

Raport społeczny – przeczytaj i oceń
Więcej informacji na temat działań podejmowanych w ramach strategii zrównoważonego rozwoju można przeczytać w najnowszym Raporcie Społecznym DB Schenker Logistics za lata 2013-2014 dostępnym na stronie www.dbschenker-csr.pl. Firma raportuje społecznie co dwa lata. Tradycyjnie już ze względów środowiskowych są to raporty on-line.

(źr. DB Schenker Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.