Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne und Nagel przedłużył umowę z Danone

 

Firma Danone producent artykułów spożywczych przedłużył umowę o współpracy z Kuehne und Nagel na kolejne 3,5 roku. Firmy współpracują ze sobą od prawie 10 lat.

 

K+N świadczy usługi magazynowe w kontrolowanej temperaturze i pakuje produkty Danone w Polsce. Umowa dotyczy obsługi magazynu znajdującego się w Święcicach koło Warszawy (liczącego 13 tys. mkw. powierzchni) oraz centrum dystrybucji (4 tys. mkw.) w Chorzowie. Dla obu usług firma K+N jest wyłącznym dostawcą.
Produkty dostarczane są z zakładów Danone i odbierane na podstawie zamówień klientów z zastosowaniem nowoczesnej technologii sterowania głosem (pick-to-voice). W obu magazynach utrzymywana jest pożądana temperatura. Wyposażone są w najnowsze urządzenia magazynowe tj. regały grawitacyjne. Praca w magazynach odbywa się 24 godziny w systemie trzyzmianowym.


Kuehne und Nagel opracowało oprogramowanie umożliwiające połączenie własnego systemu zarządzania gospodarką magazynową z istniejącą architekturą informatyczną spółki Danone. Poza Polską K+N zapewnia obsługę logistyczną firmie na wielu rynkach, takich jak Francja, Ukraina, Brazylia i Włochy.

- Naszym priorytetem jest zapewnienie elastycznych usług logistycznych na najwyższym poziomie jakości. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych systemów informatycznych oraz narzędzi zarządzania projektami zapewniamy firmie Danone realizację wartości dodanej procesów logistycznych, a w rozumieniu ogólnym spełnia wymagania sektora FMCG - powiedział Tobias Jerschke Dyrektor Zarządzający Kuehne + Nagel w Polsce.

(źr. Kuehne +Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.