Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne und Nagel przedłużył umowę z Danone

 

Firma Danone producent artykułów spożywczych przedłużył umowę o współpracy z Kuehne und Nagel na kolejne 3,5 roku. Firmy współpracują ze sobą od prawie 10 lat.

 

K+N świadczy usługi magazynowe w kontrolowanej temperaturze i pakuje produkty Danone w Polsce. Umowa dotyczy obsługi magazynu znajdującego się w Święcicach koło Warszawy (liczącego 13 tys. mkw. powierzchni) oraz centrum dystrybucji (4 tys. mkw.) w Chorzowie. Dla obu usług firma K+N jest wyłącznym dostawcą.
Produkty dostarczane są z zakładów Danone i odbierane na podstawie zamówień klientów z zastosowaniem nowoczesnej technologii sterowania głosem (pick-to-voice). W obu magazynach utrzymywana jest pożądana temperatura. Wyposażone są w najnowsze urządzenia magazynowe tj. regały grawitacyjne. Praca w magazynach odbywa się 24 godziny w systemie trzyzmianowym.


Kuehne und Nagel opracowało oprogramowanie umożliwiające połączenie własnego systemu zarządzania gospodarką magazynową z istniejącą architekturą informatyczną spółki Danone. Poza Polską K+N zapewnia obsługę logistyczną firmie na wielu rynkach, takich jak Francja, Ukraina, Brazylia i Włochy.

- Naszym priorytetem jest zapewnienie elastycznych usług logistycznych na najwyższym poziomie jakości. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych systemów informatycznych oraz narzędzi zarządzania projektami zapewniamy firmie Danone realizację wartości dodanej procesów logistycznych, a w rozumieniu ogólnym spełnia wymagania sektora FMCG - powiedział Tobias Jerschke Dyrektor Zarządzający Kuehne + Nagel w Polsce.

(źr. Kuehne +Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.