Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben zachęca swoich pracowników do zdrowego trybu życia

W ramach realizacji jednego z celów strategii CSR firma przygotowała pięciodniowy program promujący zdrowy tryb życia. Pracownicy otrzymywali codziennie informacje dotyczące sposobów rzucania palenia, właściwego sposobu odżywania, radzenia sobie ze stresem, wpływu aktywności fizycznej na kondycję zdrowotną oraz właściwej postawy na stanowisku pracy.

 

W ramach programu "Zdrowy Tydzień" pracownicy mogli wziąć udział w spotkaniach z dietetykami, trenerami fitnessu oraz lekarzami. program objął oddziały Rabena w Czechach, Polsce, Niemczech, Holandii, na Węgrzech oraz  Ukrainie. Trwał od 10 do 14 października 2011 r.
- Korzyści z projektu są obopólne. Pracownicy, dzięki „Zdrowemu Tygodniowi”, mogą m.in. poprawić jakość życia, nauczyć się radzić sobie ze stresem oraz przebadać się czy rzucić palenie. Pracodawca natomiast może zmniejszyć ilość absencji oraz zwiększyć satysfakcję osób zatrudnionych. Dodatkowo, wzmacniamy markę dobrego pracodawcy, który stwarza przyjazny mikroświat – mówi Bogna Błasiak-Niciejewska, dyrektor marketingu Grupy Raben.
 
(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.