Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben otworzył kolejny oddział, tym razem w Mielcu

Raben Polska uruchomił nowe centrum logistyczne w Mielcu. W nowej lokalizacji realizowane będą projekty logistyczne głównie dla klientów ze Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. W latach 2013-2014 firma uruchomiła podobne inwestycje w: Pile, Sosnowcu, Lublinie, Szczecinie, Kaliszu, Gądkach, Pikutkowie k. Brześcia Kujawskiego, Rzeszowie oraz Gliwicach.
Łącznie w magazynie i biurze zatrudnionych jest ok. 25 osób, dla oddziału pracuje również ponad 35 współpracujących kierowców. Mieleckie centrum logistyczne posiada powierzchnię wysokiego składowania o wymiarach 4,5 tys. mkw., budynek biurowy o powierzchni użytkowej  ponad 300 mkw. oraz 7,2 miejsc paletowych.  
- Nasza oferta kierowana jest nie tylko  dla branży przemysłowej czy automotive, ale również dla przemysłu lotniczego. Chcemy oferować coś więcej niż tylko składowanie, czy transport, ale również pełną logistykę produkcji, dostawę komponentów oraz gotowych zestawów wprost na linie produkcyjne i montażowe – komentuje Ryszard Kokoszka, Dyrektor Regionu w spółce Raben Polska.

W oddziale w Mielcu, Grupa Raben obsługuje też małe, średnie oraz duże firmy, wspierając logistycznie lokalny biznes.

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.