Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben otworzył kolejny oddział, tym razem w Mielcu

Raben Polska uruchomił nowe centrum logistyczne w Mielcu. W nowej lokalizacji realizowane będą projekty logistyczne głównie dla klientów ze Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. W latach 2013-2014 firma uruchomiła podobne inwestycje w: Pile, Sosnowcu, Lublinie, Szczecinie, Kaliszu, Gądkach, Pikutkowie k. Brześcia Kujawskiego, Rzeszowie oraz Gliwicach.
Łącznie w magazynie i biurze zatrudnionych jest ok. 25 osób, dla oddziału pracuje również ponad 35 współpracujących kierowców. Mieleckie centrum logistyczne posiada powierzchnię wysokiego składowania o wymiarach 4,5 tys. mkw., budynek biurowy o powierzchni użytkowej  ponad 300 mkw. oraz 7,2 miejsc paletowych.  
- Nasza oferta kierowana jest nie tylko  dla branży przemysłowej czy automotive, ale również dla przemysłu lotniczego. Chcemy oferować coś więcej niż tylko składowanie, czy transport, ale również pełną logistykę produkcji, dostawę komponentów oraz gotowych zestawów wprost na linie produkcyjne i montażowe – komentuje Ryszard Kokoszka, Dyrektor Regionu w spółce Raben Polska.

W oddziale w Mielcu, Grupa Raben obsługuje też małe, średnie oraz duże firmy, wspierając logistycznie lokalny biznes.

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.