Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy rok akademicki i nowi stażyści w polskich oddziałach Dachser

Firma Dachser wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego przyjęła na staże i praktyki do swoich oddziałów kolejnych młodych ludzi w ramach programu stażowego oraz dualnych studiów logistycznych realizowanych przy współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki  w Poznaniu.


Dachser realizuje autorski program stażowy w Polsce od 2010 roku a także od początku swojej działalności w Polsce aktywnie angażuje się w edukację przyszłych logistyków. Głównym celem jest włączenie w programy nauczania zajęć praktycznych, dzięki którym młodzi ludzie będą lepiej przygotowani do realizowania swojej kariery zawodowej. Na staże trwające dwa lata operator rekrutuje absolwentów szkół średnich, którzy chcą związać swoją przyszłość z logistyką. Zostają oni zatrudnieni na umowę o pracę na czas określony, mają więc pensję i wszystkie pracownicze przywileje. Stażyści przechodzą przez kolejne działy firmy, dzięki czemu poznają całą organizację. Jednocześnie zgłębiają swoją wiedzę, korzystając z platformy e-learningowej, w której uczestniczą stażyści z innych krajów. Często po zakończeniu stażu znajdują oni zatrudnienie właśnie w Dachser.
Studia dualne
Firma Dachser była inicjatorem pierwszych w Polsce logistycznych studiów prowadzonych w modelu dualnym, które uruchomiła rok temu Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Operator logistyczny jest głównym partnerem tego projektu. Studia dualne I stopnia trwają 6 semestrów i mają charakter niestacjonarny. Każdy semestr jest podzielony na dwie części: cześć teoretyczną czyli naukę w systemie akademickim na WSL oraz praktyczną pracę w określonym oddziale firmy logistycznej. Rok akademicki 2015/2016 będzie już drugim, w którym Dachser przyjmuje studentów z WSL.
Na staże przyjęliśmy właśnie kolejnych 7 młodych ludzi, a  w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki z Poznania 6 nowych studentów będzie odbywało u nas praktyki – mówi Agnieszka Józwik, dyrektor personalny w Dachser w Polsce. Stażyści i studenci będą pracować i uczyć się w naszych oddziałach w Warszawie, Gądkach pod Poznaniem, Wrocławiu, Strykowie, Szczecinie i Gdańsku. Staże i praktyki są dla nas świetnym sposobem na pozyskanie dobrze przeszkolonych, sprawdzonych pracowników, którzy są zdeterminowani, aby realizować swoją karierę właśnie w logistyce. Do tej pory zatrudniliśmy 44 młodych ludzi, którzy wcześniej odbyli u nas staże lub praktyki i jesteśmy z tego faktu niezmiernie zadowoleni -– dodaje.
Dachser

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.