Dodaj ogłoszenie o pracy


DesleeClama w Segro Business Park Łódź

DesleeClama -  belgijski producent komponentów do materacy otworzył swój nowy zakład produkcyjny na terenie kompleksu Segro w Łodzi. W czerwcu firma wynajęła ostatnią wolną powierzchnię w Segro Business Park Łódź. Obecnie trwają prace adaptacyjne mające na celu odpowiednie przygotowanie powierzchni dla nowego najemcy. Całość wynajętej powierzchni to 3,3 tys. m², z czego część zostanie dostosowana do działalności produkcyjnej i na cele biurowo-socjalne. Rozpoczęcie działalności w budynku planowane jest na początku października.
Będzie to pierwsza siedziba firmy w Polsce. Grupa DesleeClama została założona w 1928 roku w Belgii, jako rodzinna firma specjalizująca się w produkcji materacy. Obecnie producent oferuje nie tylko materace, ale również przedstawia swoim klientom pełen zakres rozwiązań stosowanych w sypialniach, które uwzględniają najnowsze tendencje rynkowe. DesleeClama posiada biura sprzedaży i zakłady produkcyjne na terenie pięciu kontynentów, zatrudnia ponad 950 pracowników, a ich roczne obroty wynoszą ok. 100 mln euro.
Segro Business Park Łódź oferuje najemcom wysokiej jakości powierzchnie magazynowe, cross-dockowe, a także moduły small business unit, zaczynające się od 750 m2. Park usytuowany na działce o powierzchni 13,5 ha może docelowo zaoferować ponad 55 tys. m2 powierzchni dla najemców. Kompleks zlokalizowany jest w samym sercu Polski, w obrębie dzielnicy przemysłowej Widzew, która oddalona jest o 6 km na wschód od centrum miasta. W pobliżu parku znajduje się autostrada A2 (15 km) a także autostrada A1 (2 km), co umożliwia połączenia we wszystkich kierunkach kraju.

(źr. Segro)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.