Dodaj ogłoszenie o pracy


CLIP Intermodal Container Terminal otwarty!

Rok po uroczystym podpisaniu aktu erekcyjnego rozpoczęcia budowy CLIP Intermodal Container Terminal w Swarzędzu, 16 września 2015 nastąpiło jego uroczyste otwarcie. W spotkaniu uczestniczyło kilkaset gości, a wśród  nich znaleźli się klienci, władze samorządowe, a także przedstawiciele Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce i wiele innych osobistości ze świata biznesu, nauki i mediów. Partnerem spotkania była holenderska spółka specjalizująca się w przewozach intermodalnych na trasie Rotterdam – Swarzędz, firma ERS Railways.


Terminal CLIP przystosowany będzie do obsługi 10 pociągów dziennie z naczepami intermodalnymi i kontenerami, tj. około 250 tyś. TEU. Warto dodać, że terminal CLIP wybudowany jest na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. A inwestycja dofinansowana została z programu 7.4 Infrastruktura i Środowisko, Transport Intermodalny (POIS.07.04.00-00-026/13-00).

Oprócz nowego terminala intermodalnego, CLIP rozpoczął również budowę nowej hali magazynowej klasy A o łącznej powierzchni 35 tyś m2 . Inwestycja potrwa 6 miesięcy i zakończy się w styczniu 2016 r. Magazyn wyposażony zostanie w system wysokiego składowania oraz nowoczesny transport wewnętrzny. Wysokość hali (netto) to 12,40 m, nacisk na 1m2 podłogi wyniesie 7 ton, wyposażenie stanowić będzie system tryskaczowy ESFR powyżej 4000 mj/m2 oraz siatka słupów – 25 x 12,5m.

Największe centrum logistyczne - jak powstawało?
W ciągu 3 lat istnienia, terminal CLIP obsłużył 1700 pociągów, przewożąc naczepy intermodalne i kontenery, realizując jako pierwszy ideę „Tiry na tory”.  A wszystko zaczęło się kiedy Grupa CLIP zainwestowała w Swarzędzu w 1998 roku w największe w Polsce Centrum Dystrybucji Samochodów osobowych na powierzchni 30 ha, obecnie STS Logistic. W 2003 roku CLIP wybudował zakład nr IV Volkswagen Poznań, z halami o powierzchni 100 tys. m², w których odbywa się produkcja Volkswagena T6 i Volkswagena Caddy. W 2005 roku wybudowano hale CLIP 1 o powierzchni 25 tys. m², obecnie fabryka herbaty R. Twining and Company. Dalej w 2005 i 2008 roku Grupa zainwestowała w budowę dwóch autoryzowanych stacji obsługi serwisowej Mercedes Benz. W 2008 roku CLIP wybudował hale produkcyjno – magazynowe o łącznej powierzchni 80 tys. m². W 2013 roku CLIP zainwestował w budowę hali  o powierzchni 40 tys. m² a w 2014 CLIP buduje kolejne 40 tys. m². W sumie, ogólna powierzchnia hal produkcyjno – magazynowych, którymi dyzponuje Grupa CLIP wynosi ponad 300 tys. m², na terenie około 170 ha, z czego 80 ha to Kostrzyńsko - Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. W 2012 roku CLIP rozpoczął współpracę z ERS Railways i wspólnie uruchamili kolejowe połączenie wahadłowe Rotterdam – CLIP, obsługujące naczepy intermodalne i kontenery. Wartość zrealizowanej inwestycji to około 100 mln PLN. W 2015 roku grupa CLIP obsłuży ponad 20 tys. wagonów kolejowych. W chwili obecnej w wykonanych przez CLIP inwestycjach pracę znajduje ponad 5 tys. osób, a w samym CLIP-ie ponad 1000 osób jest zatrudnionych na umowę o pracę.

(red/ źr. CLIP Terminal)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.