Dodaj ogłoszenie o pracy


Ponad 550 stażystów w Dachser

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, w niemieckich oddziałach Dachser rozpoczęło praktyki 530 stażystów. Jednocześnie firma przyjęła 28 studentów dualnych studiów logistycznych, aby przygotować ich praktycznie do pracy w logistyce. Ta niemiecka firma rodzinna w samych Niemczech szkoli obecnie 1 341 uczniów w 78 lokalnych oddziałach. Również w Polsce Dachser angażuje się w programy dualnego kształcenia studentów.


Dachser zawsze przywiązywał ogromne znaczenie do szkoleń.  Udział stażystów i praktykantów w ogólnym zatrudnieniu firmy w Niemczech wynosi około 10 procent. W całym kraju firma przygotowuje swoich stażystów do kariery w logistyce w ramach różnych stanowisk.  Oferuje szkolenia z biznesu, IT, zagadnień technicznych oraz przemysłowych. Połączenie teorii i praktyki przygotowuje naszych praktykantów i studentów do wymagającej kariery w logistyce – mówi Martina Szautner, dyrektor działu Corporate Human Resources. Potrzebujemy ludzi, którzy oprócz posiadania kwalifikacji zawodowych, będą potrafili funkcjonować w zespole i rozwijać swoją karierę. Uważamy że w firmie, która działa międzynarodowo, pracownicy muszą także wychodzić poza podstawowy obszar obowiązków – dodaje.
Martina Szautner jest bardzo zadowolona z 58 zawodowych kierowców, którzy rozpoczynają właśnie szkolenie w Dachser. W ubiegłym roku było ich 45. Nasze zaangażowanie w szkolenie zawodowych kierowców realizowane przez Dachser Service und Ausbildungs GmBH zostało dobrze przyjęte – mówi szefowa HR. We wrześniu Dachser Service und Ausbildungs GmBH we współpracy z DEKRA rozpoczyna pięć modułów kształcenia.

Operator logistyczny w ramach Programu Edukacyjnego Dachser szkoli także przyszłych logistyków poza Niemcami. Firma kształci obecnie 58 specjalistów ds. spedycji i logistyki w Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Polsce i na Węgrzech.


(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.