Dodaj ogłoszenie o pracy


Ponad 550 stażystów w Dachser

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, w niemieckich oddziałach Dachser rozpoczęło praktyki 530 stażystów. Jednocześnie firma przyjęła 28 studentów dualnych studiów logistycznych, aby przygotować ich praktycznie do pracy w logistyce. Ta niemiecka firma rodzinna w samych Niemczech szkoli obecnie 1 341 uczniów w 78 lokalnych oddziałach. Również w Polsce Dachser angażuje się w programy dualnego kształcenia studentów.


Dachser zawsze przywiązywał ogromne znaczenie do szkoleń.  Udział stażystów i praktykantów w ogólnym zatrudnieniu firmy w Niemczech wynosi około 10 procent. W całym kraju firma przygotowuje swoich stażystów do kariery w logistyce w ramach różnych stanowisk.  Oferuje szkolenia z biznesu, IT, zagadnień technicznych oraz przemysłowych. Połączenie teorii i praktyki przygotowuje naszych praktykantów i studentów do wymagającej kariery w logistyce – mówi Martina Szautner, dyrektor działu Corporate Human Resources. Potrzebujemy ludzi, którzy oprócz posiadania kwalifikacji zawodowych, będą potrafili funkcjonować w zespole i rozwijać swoją karierę. Uważamy że w firmie, która działa międzynarodowo, pracownicy muszą także wychodzić poza podstawowy obszar obowiązków – dodaje.
Martina Szautner jest bardzo zadowolona z 58 zawodowych kierowców, którzy rozpoczynają właśnie szkolenie w Dachser. W ubiegłym roku było ich 45. Nasze zaangażowanie w szkolenie zawodowych kierowców realizowane przez Dachser Service und Ausbildungs GmBH zostało dobrze przyjęte – mówi szefowa HR. We wrześniu Dachser Service und Ausbildungs GmBH we współpracy z DEKRA rozpoczyna pięć modułów kształcenia.

Operator logistyczny w ramach Programu Edukacyjnego Dachser szkoli także przyszłych logistyków poza Niemcami. Firma kształci obecnie 58 specjalistów ds. spedycji i logistyki w Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Polsce i na Węgrzech.


(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.