Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben inwestuje na Węgrzech

Grupa Raben rozpoczęła właśnie budowę nowoczesnego magazynu przeładunkowego w Dunaharaszti niedaleko Budapesztu. Planowane zakończenie inwestycji przewidziano na drugi kwartał 2012 r. Inwestycja ta wyniesie 2,2 milionów Euro i przyczyni się do powiększenia 27 tys. m2 dotychczasowej powierzchni magazynowej wysokiego składowania o skład typu cross-dock.

 

- Nowy magazyn przeładunkowy będzie mieć ponad 4tys. m² oraz 42 ramp załadowczo-wyładowczych. Dzięki temu usprawnimy procesy logistyczne, co z kolei przełoży się na oferowanie jeszcze wyższej jakości usług. Nasze operacje transportowe zyskają na szybkości i dopasowaniu do potrzeb klientów  – mówi Szabolcs Czifrik, Dyrektor Zarządzający Raben Logistics Hungary.
W procesie logistycznym funkcja jaką pełnią magazyny typu cross-dock jest bardzo ważna. Służą one jako centralna platforma, gdzie obsługiwanych jest 90proc. przesyłek. Nowa inwestycja przyczyni się również do optymalizacji procesu transportu. Wzrost liczby przesyłek i troska o utrzymanie jakości usług na najwyższym poziomie sprawiają, że Grupa Raben stale udoskonala procesy, używa lepszego sprzętu i unowocześnia infrastrukturę.
- Będziemy mieć więcej miejsca na czasowe składowanie przesyłek, dzięki czemu usługa przeładunkowa będzie bardziej precyzyjna" – dodaje Szabolcs Czifrik.

 

Spowolnienie gospodarcze, które obserwujemy w ostatnich latach i jego bardzo poważne konsekwencje dla gospodarki światowej oraz wolumenu przesyłek nie wstrzymuje rozwoju Grupy Raben. Spółka osiąga to dzięki regularnemu rozwojowi biznesu, inwestycjom a także przejęciom innych firm, w tym na terytorium Węgier: Wincanton, Masped Expressz.
(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.