Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben inwestuje na Węgrzech

Grupa Raben rozpoczęła właśnie budowę nowoczesnego magazynu przeładunkowego w Dunaharaszti niedaleko Budapesztu. Planowane zakończenie inwestycji przewidziano na drugi kwartał 2012 r. Inwestycja ta wyniesie 2,2 milionów Euro i przyczyni się do powiększenia 27 tys. m2 dotychczasowej powierzchni magazynowej wysokiego składowania o skład typu cross-dock.

 

- Nowy magazyn przeładunkowy będzie mieć ponad 4tys. m² oraz 42 ramp załadowczo-wyładowczych. Dzięki temu usprawnimy procesy logistyczne, co z kolei przełoży się na oferowanie jeszcze wyższej jakości usług. Nasze operacje transportowe zyskają na szybkości i dopasowaniu do potrzeb klientów  – mówi Szabolcs Czifrik, Dyrektor Zarządzający Raben Logistics Hungary.
W procesie logistycznym funkcja jaką pełnią magazyny typu cross-dock jest bardzo ważna. Służą one jako centralna platforma, gdzie obsługiwanych jest 90proc. przesyłek. Nowa inwestycja przyczyni się również do optymalizacji procesu transportu. Wzrost liczby przesyłek i troska o utrzymanie jakości usług na najwyższym poziomie sprawiają, że Grupa Raben stale udoskonala procesy, używa lepszego sprzętu i unowocześnia infrastrukturę.
- Będziemy mieć więcej miejsca na czasowe składowanie przesyłek, dzięki czemu usługa przeładunkowa będzie bardziej precyzyjna" – dodaje Szabolcs Czifrik.

 

Spowolnienie gospodarcze, które obserwujemy w ostatnich latach i jego bardzo poważne konsekwencje dla gospodarki światowej oraz wolumenu przesyłek nie wstrzymuje rozwoju Grupy Raben. Spółka osiąga to dzięki regularnemu rozwojowi biznesu, inwestycjom a także przejęciom innych firm, w tym na terytorium Węgier: Wincanton, Masped Expressz.
(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.