Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa lokalizacja oddziału łódzkiego PEKAES

PEKAES zmienił lokalizację łódzkiego magazynu. Oddział został przeniesiony bliżej centrum Łodzi i drogi krajowej nr 14. Nowy kompleks magazynowy to łącznie aż 3,5 tys. mkw. powierzchni wraz z nowoczesną infrastrukturą i 30 dokami. Nowe możliwości i lepsze parametry pozwalają na zdecydowanie szybszą obsługę rosnącej ilości przesyłek.

Magazyn znajduje się przy ul. Niciarnianej w Łodzi. W bliskim sąsiedztwie centrum miasta, jedynie 2 km od krajowej 14, co gwarantuje szybki i wygodny dojazd do największych miast regionu. To kluczowa kwestia w przypadku każdej decyzji inwestycyjnej podejmowanej przez PEKAES. Obsługując dużych i strategicznych Klientów spółka stawia na usprawnienie realizacji procesów operacyjnych, w tym zapewnienie możliwie najkrótszego czasu dostarczenia towaru.
Zmiana siedziby oddziału wpisuje się w realizowaną strategię rozwoju spółki, która zakłada m.in. oferowanie kompleksowej usługi logistycznej, spełniającej potrzeby najbardziej wymagających kontrahentów. Tylko w ostatnich miesiącach spółka zmieniła swoje lokalizacje m. in. w Poznaniu, Gdańsku i Krakowie oraz zwiększyła swoje zaangażowanie w Legnicy.

(źr. PEKAES SA)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.