Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa lokalizacja oddziału łódzkiego PEKAES

PEKAES zmienił lokalizację łódzkiego magazynu. Oddział został przeniesiony bliżej centrum Łodzi i drogi krajowej nr 14. Nowy kompleks magazynowy to łącznie aż 3,5 tys. mkw. powierzchni wraz z nowoczesną infrastrukturą i 30 dokami. Nowe możliwości i lepsze parametry pozwalają na zdecydowanie szybszą obsługę rosnącej ilości przesyłek.

Magazyn znajduje się przy ul. Niciarnianej w Łodzi. W bliskim sąsiedztwie centrum miasta, jedynie 2 km od krajowej 14, co gwarantuje szybki i wygodny dojazd do największych miast regionu. To kluczowa kwestia w przypadku każdej decyzji inwestycyjnej podejmowanej przez PEKAES. Obsługując dużych i strategicznych Klientów spółka stawia na usprawnienie realizacji procesów operacyjnych, w tym zapewnienie możliwie najkrótszego czasu dostarczenia towaru.
Zmiana siedziby oddziału wpisuje się w realizowaną strategię rozwoju spółki, która zakłada m.in. oferowanie kompleksowej usługi logistycznej, spełniającej potrzeby najbardziej wymagających kontrahentów. Tylko w ostatnich miesiącach spółka zmieniła swoje lokalizacje m. in. w Poznaniu, Gdańsku i Krakowie oraz zwiększyła swoje zaangażowanie w Legnicy.

(źr. PEKAES SA)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.