Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel przejął Drude Logistik i tworzy eurohub w Niemczech

 

Dzięki nowemu eurohub-owi w połowie 2012 roku Kuehne + Nagel zamierza uruchomić 50 codziennych połączeń liniowych łączących główne rejony gospodarcze Europy. Firma zawarła właśnie umowę nabycia Drude Logistik w Niemczech, która związana jest ze strategią rozbudowy europejskiej sieci drogowej oraz ze wzmacnianiem sieci opartej na systemie hub-owym.


Firma Drude Logistik została założona w Bad Hersfeld w 1894 roku, specjalizuje się w międzynarodowych przewozach drobnicowych. Centrum logistyczne w Hauneck / Bad Hersfeld to terminal przeładunkowy o powierzchni 7,200 m ². Obiekt posiada 105 ramp załadunkowych, zatrudnia 150 pracowników. Ponadto, firma zarządza równie powierzchnia magazynowa 11.500 m ².
- Poprzez przejecie Drude Logistik zyskaliśmy dostęp do wysoce wydajnego centrum dla naszych aktywności w zakresie międzynarodowej dystrybucji drobnicowej. Drude Logistik w pełni spełnia nasze wymagania w zakresie wiedzy, położenia geograficznego oraz infrastruktury - powiedział Dirk Reich, wiceprezes zarządu, Kuehne + Nagel International AG (Road & Rail Logistics)


Nowy eurohub pozwali K+N na zwiększenie liczby wyjazdów, skrócenie czasu dostaw i osiągnięcie wysokiego wskaźnika utylizacji aut liniowych w związku ze sprawną organizacja konsolidacji oraz systemem przeładunków nocnych. Ostateczny plan połączeń liniowych z eurohub-em zostanie sfinalizowany do połowy 2012 roku. W Niemczech firma Kuehne + Nagel nadal będzie kontynuowała współprace z niemiecką grupą IDS specjalizującą się w przewozach drobnicowych. Krajowy hub IDS jest zlokalizowany w Neuenstein-Aua.
(źr. Kuehne+Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.