Dodaj ogłoszenie o pracy


Fracht FWO - rekordowe wyniki w redukcji gazów cieplarnianych

Fracht FWO  pochwalił się wynikami redukcji emisji gazów cieplarnianych. Spółka stawia na najwyższe standardy ochrony środowiska, co potwierdza certyfikatem ISO 14001:2004. Współpracuje również z South Pole Group, międzynarodową organizacją z siedzibą główną w Zurychu, wspierającą firmy w działaniach na rzecz redukcji emisji CO2.
Współpraca pomiędzy Grupą Fracht a South Pole Group w roku 2014 zaowocowała redukcją emisji gazów cieplarnianych do atmosfery na poziomie 85.8 tCO2e. Tak wysoki współczynnik kompensacji osiągnięto m.in. dzięki realizacji projektu rozbudowy elektrowni wodnej Hsikou w Tainan na Tajwanie (region południowo-zachodni). Po modernizacji hydroelektrownia generuje całkowicie czystą energię elektryczną o mocy 42.000 MWh. Obecnie już ponad 12 tysięcy gospodarstw domowych w regionie korzysta z prądu elektrycznego produkowanego przez elektrownię wodną Hsikou. Dzięki realizacji projektu dokonano również unowocześnienia sieci irygacyjnej niezbędnej dla lokalnego rolnictwa. Transport jest tą dziedziną gospodarki, która odpowiada w znaczącej części globalnej emisji CO2 oraz zanieczyszczeń. Współpraca Grupy Fracht i South Pole Group jest przykładem realnej troski przemysłu o wspólne dobro całej populacji, jakim jest środowisko naturalne.
Ograniczenia niekorzystnego wpływu transportu na środowisko naturalne stanowi jeden z priorytetów podczas realizacji każdego projektu realizowanego przez firmy skupione w Grupie Fracht. Poprzez wybór nowoczesnych środków transportu spełniających europejskie normy emisji spalin, wydajne planowanie przesyłek, optymalizację wykorzystania środków transportu oraz wiele innych działań staramy się obniżać poziom emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Fracht FWO Polska jest częścią międzynarodowej Grupy Fracht – globalnej sieci ponad 70 firm logistycznych i spedycyjnych, których właścicielem jest szwajcarska firma Fracht AG. Grupa działa nieprzerwanie od 1955 roku, na rynku polskim obecna jest od 2006 roku. Działalność spółki Fracht FWO Polska obejmuje świadczenie kompleksowych rozwiązań w zakresie frachtu morskiego, drogowego, lotniczego a także Project Cargo oraz relokacji urządzeń przemysłowych i linii produkcyjnych, zarówno w relacjach lokalnych, jak i globalnych.
(źr. Fracht FWO)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.