Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Fracht otwiera oddział w Hiszpanii

Na początku lipca Grupa Fracht otworzyła hiszpański oddział - Fracht Project Logistics, zlokalizowany w baskijskim Bilbao. Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłu ciężkiego, szczególnie stoczniowego, stalowego i energetycznego.
Fracht Project Logistics koncentrować się będzie na obsłudze logistycznej klientów regionalnych z Hiszpanii i Portugalii. Jednocześnie, w ramach globalnej współpracy oddziałów Grupy Fracht angażować będzie się również w realizowanie transportów kontenerowych, a także ponadnormatywnych i ciężkich, w relacjach europejskich oraz międzykontynentalnych.
Otwarcie oddziału w Bilbao stanowi ważne wydarzenie dla pozostałych oddziałów na świecie. Dzięki obecności na hiszpańskim rynku, przede wszystkim firma konsekwentnie poszerza zakres i elastyczność usług oferowanych klientom. Ponadto obecność w Hiszpanii jest wyrazem ciągłego dążenia Grupy Fracht do uzyskania roli globalnego operatora logistycznego, szczycącego się profesjonalizmem oraz innowacyjnością.
W Polsce Grupa Fracht działa od 2006 r. jako Fracht FWO Polska.  Międzynarodową Grupę Fracht tworzy globalna sieć ponad 70 firm logistycznych i spedycyjnych, których właścicielem jest szwajcarska firma Fracht AG. Działalność spółki Fracht FWO Polska obejmuje świadczenie kompleksowych rozwiązań w zakresie frachtu morskiego, drogowego, lotniczego a także project cargo oraz relokacji urządzeń przemysłowych i linii produkcyjnych, zarówno w relacjach lokalnych, jak i globalnych.

(źr. Fracht FWO)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.