Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Raben na 1. miejscu w rankingu firm TSL

Grupa Raben zajęła 1. miejsce w corocznym zestawieniu wyników finansowych firm z sektora TSL, który opracowuje prof. Halina Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej. Zestawienie to publikuje Dziennik Gazeta Prawna. W rankingu wzięło udział ponad 60 firm, które świadczą w pełnym zakresie usługi TSL. Zestawienie wyników pozwala sprawdzić, które przedsiębiorstwa rozwijają się najdynamiczniej, i które osiągają największe przychody.
- Tegoroczne pierwsze miejsce w rankingu TSL, wydawanym przez Dziennik Gazetę Prawną, potwierdza słuszność obranej strategii oraz zdolność do realizowania wyznaczonej misji. Stabilność finansowa Grupy Raben, nasz rozwój oraz inwestowanie w innowacyjne rozwiązania przekładają się bezpośrednio na wzmacnianie przewagi rynkowej naszych Klientów. Pozycja w rankingu jest dowodem na zaufanie, którym darzą nas odbiorcy - komentuje Janusz Anioł, dyrektor generalny spółki Raben Polska.

Podobnie jak w latach ubiegłych, pierwsze miejsce, w kategorii przychód ze sprzedaży podstawowej (w zestawieniu wszystkich firm oraz w zestawieniu operatorów logistycznych) zajęła Grupa Raben, uzyskując najlepszy wynik finansowy ponad 2 mld zł. Na drugim miejscu znalazł się DB Schenker Logistics (ponad 1,3 mld zł), a na trzecim FM Logistic (ponad 750 mln zł). W zakresie sprzedaży usług transportowych i spedycji drogowej na pierwszym miejscu jest Gefco, a za nim JAS-FBG i Erontrans. Zaś w sprzedaży usług transportu i spedycji morskiej, kolejowej i lotniczej najlepszy okazał się Lotos Kolej, a dalej Panalpina i VGL Group.
(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.