Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Raben na 1. miejscu w rankingu firm TSL

Grupa Raben zajęła 1. miejsce w corocznym zestawieniu wyników finansowych firm z sektora TSL, który opracowuje prof. Halina Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej. Zestawienie to publikuje Dziennik Gazeta Prawna. W rankingu wzięło udział ponad 60 firm, które świadczą w pełnym zakresie usługi TSL. Zestawienie wyników pozwala sprawdzić, które przedsiębiorstwa rozwijają się najdynamiczniej, i które osiągają największe przychody.
- Tegoroczne pierwsze miejsce w rankingu TSL, wydawanym przez Dziennik Gazetę Prawną, potwierdza słuszność obranej strategii oraz zdolność do realizowania wyznaczonej misji. Stabilność finansowa Grupy Raben, nasz rozwój oraz inwestowanie w innowacyjne rozwiązania przekładają się bezpośrednio na wzmacnianie przewagi rynkowej naszych Klientów. Pozycja w rankingu jest dowodem na zaufanie, którym darzą nas odbiorcy - komentuje Janusz Anioł, dyrektor generalny spółki Raben Polska.

Podobnie jak w latach ubiegłych, pierwsze miejsce, w kategorii przychód ze sprzedaży podstawowej (w zestawieniu wszystkich firm oraz w zestawieniu operatorów logistycznych) zajęła Grupa Raben, uzyskując najlepszy wynik finansowy ponad 2 mld zł. Na drugim miejscu znalazł się DB Schenker Logistics (ponad 1,3 mld zł), a na trzecim FM Logistic (ponad 750 mln zł). W zakresie sprzedaży usług transportowych i spedycji drogowej na pierwszym miejscu jest Gefco, a za nim JAS-FBG i Erontrans. Zaś w sprzedaży usług transportu i spedycji morskiej, kolejowej i lotniczej najlepszy okazał się Lotos Kolej, a dalej Panalpina i VGL Group.
(red)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.