Dodaj ogłoszenie o pracy


Dwucyfrowy wzrost przychodów Rohlig Suus Logistics za 2014 i IQ 2015

Rohlig Suus LogisticsRohlig Suus Logistics uzyskał 574 mln zł przychodu za rok 2014, co stanowi wzrost o blisko 13 proc. względem roku 2013. Pierwszy kwartał 2015 roku to kontynuacja wzrostu sprzedaży o 11,3 proc. wobec analogicznego okresu w roku ubiegłym.
Dwucyfrowy wzrost przychodów to efekt konsekwentnie realizowanej strategii zrównoważonego rozwoju kompletnego portfela usług logistycznych. Takie podejście umożliwia obsługę wszystkich ogniw łańcuchów dostaw, a co za tym idzie lepszą kontrolę nad jakością i konkurencyjnością usług.
- Ostatnie inwestycje w podniesienie konkurencyjności naszych centrów logistycznych oraz rozwiązań informatycznych, to czynniki które wpływają nie tylko na regularny rozwój logistyki kontraktowej i dystrybucji, ale zwiększają naszą skuteczność w pozyskiwaniu globalnych kontraktów i tzw. obsługi end-to-end. Jako jedna z nielicznych firm na polskim rynku dostarczamy bardzo konkurencyjne i kompletne usługi, poczynając od równoczesnego podjęcia towaru nawet w kilkudziesięciu miejscach na świecie, na kompletacji i dostawie do finalnego odbiorcy kończąc. I to bez względu na to czy chodzi o dostarczenie komponentów na taśmę produkcyjną do fabryki na Wschodzie, czy też dystrybucję do finalnych odbiorców w Polsce i w Europie – mówi Andrzej Kozłowski, Członek Zarządu Rohlig Suus Logistics odpowiedzialny za fracht globalny.
W tegorocznej, 20. już edycji rankingu TSL opublikowanego przez Gazetę Prawną, ROHLIG SUUS Logistics ponownie uplasował się na trzecim miejscu pośród kompleksowych operatorów logistycznych w Polsce.
Rozwój e-commerce i project cargo
W 2015 roku jednym z celów Rohlig Suus Logistics jest dalsze zwiększanie udziału w sektorze e-commerce. Firma kieruje swoją ofertę w szczególności do firm generujących przesyłki niepaczkowe, o niestandardowych gabarytach, m.in. z branży RTV/AGD i meblarskiej, których dostawa wykracza poza kompetencje kurierów. Odpowiadając na zainteresowanie rynku, firma w 2015 roku postanowiła również wzmocnić usługę, od której rozpoczynała swoją działalność, czyli project cargo, wyodrębniając dział złożony z ekspertów w tej dziedzinie, dedykowany wyłącznie obsłudze logistyki projektów inwestycyjnych i przesyłek ponadgabarytowych.
- Kolejny rok organicznego wzrostu sprzedaży na poziomie kilkunastu procent odczytuję jako sukces Rohlig Suus Logistics, który firma zawdzięcza zbudowaniu silnej pozycji prawdziwie kompleksowego operatora logistycznego. Nie bez znaczenia jest też utrzymanie indywidualnego podejścia do obsługi klientów, które od początku istnienia firmy jest jej kluczową wartością. Taka strategia przyniosła oczekiwane rezultaty, bo w badaniach to klienci wskazują Rohlig Suus Logistics jako najbardziej innowacyjną firmę na polskim rynku TSL w zestawieniu z kluczowymi konkurentami. Te wyniki mocno zobowiązują firmę do jeszcze bardziej intensywnej pracy – podsumowuje Tadeusz Chmielewski, przewodniczący Rady Nadzorczej Rholig Suus Logistics.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.