Dodaj ogłoszenie o pracy


VI Mistrzostwa Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy DB Schenker Logistics

W Młochowie, w siedzibie warszawskiego oddziału DB Schenker Logistics, odbyły się VI Mistrzostwa Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy” oraz piknik dla rodzin przewoźników i kierowców. Impreza towarzyszyła dorocznej konferencji z przewoźnikami z całej Polski współpracującymi z operatorem logistycznym.
Konferencja w Młochowie przebiegała pod hasłem „Stabilizacja, Bezpieczeństwo, Rozwój”. Była okazją do podjęcia ważnych tematów, dyskusji o współodpowiedzialności w realizowaniu strategii, zapoznania się z najnowszymi trendami i innowacjami w branży TSL. Właściciele firm przewozowych mieli też okazję przyjrzeć się wynikom ostatnich Badań Satysfakcji Przewoźników i Kierowców przeprowadzanych cyklicznie na zlecenie DB Schenker Logistics. Część konferencji miała charakter warsztatowy, a wśród poruszanych tematów znalazło się m.in. rozwijanie talentów, ciągłe doskonalenie i budowa kultury Lean.

W trakcie konferencji na terenie terminalu w Młochowie trwały już VI Mistrzostwa z Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy. Pod okiem instruktorów w zawodach, na które składała się m.in. jazda po placu manewrowym, jazda w ruchu drogowym i udzielanie pierwszej pomocy, brali udział kierowcy na co dzień dostarczający przesyłki klientów DB Schenker Logistics.

W tym roku konferencji i mistrzostwom towarzyszył piknik dla rodzin przewoźników i kierowców. Dorośli uczestnicy mogli sprawdzić, jak zachowuje się ciało ludzkie w ekstremalnych sytuacjach, korzystając z symulatora dachowania i zderzenia czołowego, jak ważny jest porządek w kabinie samochodu, czym mogą zagrażać nam z pozoru niewinne przedmioty. Dzieci miały okazję nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, a w miasteczku ruchu drogowego poznawały zasady bezpiecznego prowadzenia pojazdów. Brały też udział w licznych konkursach i zabawach.
DB Schenker Logistics przywiązuje dużą uwagę do partnerskich relacji z przewoźnikami i zatrudnianymi przez nich kierowcami. Angażuje się we współpracę z tą ważną grupą dostawców na wielu płaszczyznach, np. w ramach prowadzonego programu  „Plan Bezpiecznej Jazdy”. Firma prowadzi szereg szkoleń dla kierowców, w tym z bezpieczeństwa podczas pracy na terenie terminali logistycznych  oraz na drogach. Szkolenia prowadzone są przez zawodowych instruktorów, treningi pierwszej pomocy z udziałem ratowników medycznych. Kierowcom, którzy uczestniczyli w wypadkach drogowych, firma zapewnia wsparcie psychologiczne, aby ułatwić im powrót do pracy. Aby usprawnić komunikację z przewoźnikami i kierowcami – między innymi w tym celu - stworzyła stanowisko Koordynatora ds. Współpracy z Przewoźnikami i 17 oddziałowych Koordynatorów ds. Współpracy z Kierowcami. W ciągu roku organizowana jest centralna i cztery regionalne konferencje dla Przewoźników. Przewoźnicy i kierowcy biorą także udział w cyklicznych badaniach satysfakcji.

(źr. DB Schenker Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.