Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel rozwija dystrybucję drogową

 

Kuehne + Nagel wprowadza dystrybucję drogową do zakresu zintegrowanych usług oferowanych przez firmę i nieustannie rozwija sieć biur. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na usługi dystrybucji krajowej, firma Kuehne + Nagel uruchomiła w tym roku pierwsze, długodystansowe (1200 km) połączenie pomiędzy Szanghajem i Tianjin.

 

Wyjazdy z obu lokalizacji odbywają się trzy razy w tygodniu. Kolejne, stworzone połączenie to kurs trzy razy w tygodniu pomiędzy Szanghajem i Guangzhou. Usługi sę realizowane w oparciu o własną sieć oddziałów i dotyczą przewozów „od drzwi do drzwi”, obejmują bezpośredni odbiór, dostawę do finalnego odbiorcy, gwarantowany rozkład wyjazdów, niezawodny czas dostaw oraz dokumenty potwierdzające dostawę (POD). W zależności od specyficznych wymagań klienta, Kuehne + Nagel oferuje usługi dodatkowe, takie jak: kompletacja, etykietowanie, konsolidacja, jak również ubezpieczenie cargo. Technologia GPS zapewnia przejrzystość w całym łańcuchu dostaw.

 

Do końca 2011 roku, firma uruchomi osiem oddziałów rozmieszczonych strategicznie w miejscowościach Szanghaj, Tianjin, Guangzhou, Qingdao, Pekin, Xiamen, Wuhan i Chengdu, by stworzyć sieć 20 połączeń liniowych. Rozbudowa sieci Kuehne + Nagel nieustannie rozwija swoja siec biur w Chinach, ostatnio powstały oddziały w Fuzhou, Wuxi, Zhengzhou, Taicang, Yangzhou i Yinchuan. Do końca tego roku firma planuje zwiększyć swoją obecność do 36 miast, otwierając cztery nowe biura, głównie w środkowych i zachodnich prowincjach kraju. Dalszy rozwój sieci jest przewidziany na rok 2012.

(źr. Kuehne+Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.