Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel rozwija dystrybucję drogową

 

Kuehne + Nagel wprowadza dystrybucję drogową do zakresu zintegrowanych usług oferowanych przez firmę i nieustannie rozwija sieć biur. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na usługi dystrybucji krajowej, firma Kuehne + Nagel uruchomiła w tym roku pierwsze, długodystansowe (1200 km) połączenie pomiędzy Szanghajem i Tianjin.

 

Wyjazdy z obu lokalizacji odbywają się trzy razy w tygodniu. Kolejne, stworzone połączenie to kurs trzy razy w tygodniu pomiędzy Szanghajem i Guangzhou. Usługi sę realizowane w oparciu o własną sieć oddziałów i dotyczą przewozów „od drzwi do drzwi”, obejmują bezpośredni odbiór, dostawę do finalnego odbiorcy, gwarantowany rozkład wyjazdów, niezawodny czas dostaw oraz dokumenty potwierdzające dostawę (POD). W zależności od specyficznych wymagań klienta, Kuehne + Nagel oferuje usługi dodatkowe, takie jak: kompletacja, etykietowanie, konsolidacja, jak również ubezpieczenie cargo. Technologia GPS zapewnia przejrzystość w całym łańcuchu dostaw.

 

Do końca 2011 roku, firma uruchomi osiem oddziałów rozmieszczonych strategicznie w miejscowościach Szanghaj, Tianjin, Guangzhou, Qingdao, Pekin, Xiamen, Wuhan i Chengdu, by stworzyć sieć 20 połączeń liniowych. Rozbudowa sieci Kuehne + Nagel nieustannie rozwija swoja siec biur w Chinach, ostatnio powstały oddziały w Fuzhou, Wuxi, Zhengzhou, Taicang, Yangzhou i Yinchuan. Do końca tego roku firma planuje zwiększyć swoją obecność do 36 miast, otwierając cztery nowe biura, głównie w środkowych i zachodnich prowincjach kraju. Dalszy rozwój sieci jest przewidziany na rok 2012.

(źr. Kuehne+Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.