Dodaj ogłoszenie o pracy


Niemiecka integracja Rabena z HRL Eurocargo zakończona

Do transakcji nabycia przez Raben bremeńskiego dostawcy usług logistycznych HRL doszło w grudniu 2014 roku. Jednakże dopiero teraz w niemieckim rejestrze spółek zarejestrowano firmę Raben Trans European Germany, będącej efektem przejęcia HRL Eurocargo i Syntra Transport przez Grupę Raben. Do tej pory spółka HRL działała pod swoją marką, a zmiana nazwy oznacza finalny etap połączenia obu firm. Dzięki temu Grupa Raben rozszerzyła swój zasięg o kolejną placówkę położoną na północy Niemiec (Stuhr niedaleko Bremy).
- Cieszymy się, że akwizycja w ramach Raben Trans European Germany przebiegła pomyślnie i udało się przezwyciężyć przeszkody, które stanęły na jej drodze. Szczególnie nasi Klienci skorzystają z tego połączenia firm i naszej kolejnej placówki na liście ponad 130 europejskich oddziałów - komentuje Ewald Raben, CEO Grupy Raben.
Przejęcia na niemieckim rynku
Grupa Raben weszła na niemiecki rynek logistyczny w 2005 roku przejmując firmę Birkart Systemverkehre. Ostatnim przejęciem była niemiecka sieć drogowa spółki Wincanton. Raben Trans European Germany ma obecnie 23 oddziały, zlokalizowane w całych Niemczech. Łącznie 270 tys. m² powierzchni magazynowej
do dyspozycji. Zatrudnia ponad 1400 Pracowników.

Raben Trans European Germany posiada 23 oddziały zlokalizowane na terenie Niemiec. O przyjazną obsługę Klientów dba  1 400  Pracowników. Nowoczesna technologia umożliwia płynny transport towarów. Portfolio obejmuje kompleksowe usługi logistyczne, transport krajowy, międzynarodowy, FTL oraz LTL, a także powietrzny i morski.

(źr. Raben Polska)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.