Dodaj ogłoszenie o pracy


Niemiecka integracja Rabena z HRL Eurocargo zakończona

Do transakcji nabycia przez Raben bremeńskiego dostawcy usług logistycznych HRL doszło w grudniu 2014 roku. Jednakże dopiero teraz w niemieckim rejestrze spółek zarejestrowano firmę Raben Trans European Germany, będącej efektem przejęcia HRL Eurocargo i Syntra Transport przez Grupę Raben. Do tej pory spółka HRL działała pod swoją marką, a zmiana nazwy oznacza finalny etap połączenia obu firm. Dzięki temu Grupa Raben rozszerzyła swój zasięg o kolejną placówkę położoną na północy Niemiec (Stuhr niedaleko Bremy).
- Cieszymy się, że akwizycja w ramach Raben Trans European Germany przebiegła pomyślnie i udało się przezwyciężyć przeszkody, które stanęły na jej drodze. Szczególnie nasi Klienci skorzystają z tego połączenia firm i naszej kolejnej placówki na liście ponad 130 europejskich oddziałów - komentuje Ewald Raben, CEO Grupy Raben.
Przejęcia na niemieckim rynku
Grupa Raben weszła na niemiecki rynek logistyczny w 2005 roku przejmując firmę Birkart Systemverkehre. Ostatnim przejęciem była niemiecka sieć drogowa spółki Wincanton. Raben Trans European Germany ma obecnie 23 oddziały, zlokalizowane w całych Niemczech. Łącznie 270 tys. m² powierzchni magazynowej
do dyspozycji. Zatrudnia ponad 1400 Pracowników.

Raben Trans European Germany posiada 23 oddziały zlokalizowane na terenie Niemiec. O przyjazną obsługę Klientów dba  1 400  Pracowników. Nowoczesna technologia umożliwia płynny transport towarów. Portfolio obejmuje kompleksowe usługi logistyczne, transport krajowy, międzynarodowy, FTL oraz LTL, a także powietrzny i morski.

(źr. Raben Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.