Dodaj ogłoszenie o pracy


Koniec z paleniem papierosów w firmie Dachser

Dachser rozpoczął realizację wewnętrznego programu wspierającego pracowników w rzuceniu palenia „Firma bez papierosa”. W ramach programu zostanie przeprowadzona  kampania informacyjna oraz odbędzie się seria grupowych spotkań terapeutycznych. Akcja została zaplanowana na dwa lata.
Uruchomienie programu w maju związane jest z 31 maja – międzynarodowym dniem bez papierosa, ustanowionym przez Światową Organizację Zdrowia, który jest dobrą okazją do zastanowienia się nad rozstaniem się ze szkodliwym nałogiem, jakim jest palenie papierosów.

- Dachser jest firmą rodzinną, która w szczególny sposób dba o swoich pracowników, dlatego postanowiliśmy wdrożyć program wspierający naszych pracowników w rzuceniu palenia – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. Mamy nadzieję, że ta akcja nie tylko zainspiruje naszych pracowników do decyzji o rzuceniu nałogu, ale przede wszystkim w sposób skuteczny i ostateczny pomoże im zwalczyć nikotynizm oraz zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych – dodaje.
Według badań (Medizinische Universität Wien, 2008), skuteczny sposób na zaprzestanie palenia powinien opierać się  o pracę z terapeutą oraz uwzględniać aspekt społeczny, dlatego terapie behawioralno-poznawcze są jedną z najlepszych metod walki z nikotynizmem. Podczas gdy skuteczność zrywania z nikotynizmem przykładowo poprzez zastosowanie silnej woli po roku od rzucenia palenia wynosi 3,4 proc., a z zastosowaniem plastrów nikotynowych – 5,2 proc., skuteczność pracowniczych terapii behawioralno-poznawczych to aż 58,9 proc.
Z powodu chorób wywołanych przez długotrwałe palenie papierosów umiera około 20 tys. ludzi rocznie. WHO – Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że brak podejmowania skutecznych działań ograniczających nikotynizm może spowodować że w XXI wieku liczba zgonów wśród osób palących może przekroczyć 10 mln rocznie. Palenie powoduje choroby układu oddechowego, miażdżycę, chorobę wieńcową, zawał serca, dusznicę bolesną, choroby naczyń mózgowych i niedokrwienie. Grozi wrzodami i nieżytami żołądka oraz dwunastnicy. Nałogowi palacze częściej się denerwują, stresują i mają problemy z koncentracją.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.