Dodaj ogłoszenie o pracy


Koniec z paleniem papierosów w firmie Dachser

Dachser rozpoczął realizację wewnętrznego programu wspierającego pracowników w rzuceniu palenia „Firma bez papierosa”. W ramach programu zostanie przeprowadzona  kampania informacyjna oraz odbędzie się seria grupowych spotkań terapeutycznych. Akcja została zaplanowana na dwa lata.
Uruchomienie programu w maju związane jest z 31 maja – międzynarodowym dniem bez papierosa, ustanowionym przez Światową Organizację Zdrowia, który jest dobrą okazją do zastanowienia się nad rozstaniem się ze szkodliwym nałogiem, jakim jest palenie papierosów.

- Dachser jest firmą rodzinną, która w szczególny sposób dba o swoich pracowników, dlatego postanowiliśmy wdrożyć program wspierający naszych pracowników w rzuceniu palenia – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. Mamy nadzieję, że ta akcja nie tylko zainspiruje naszych pracowników do decyzji o rzuceniu nałogu, ale przede wszystkim w sposób skuteczny i ostateczny pomoże im zwalczyć nikotynizm oraz zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych – dodaje.
Według badań (Medizinische Universität Wien, 2008), skuteczny sposób na zaprzestanie palenia powinien opierać się  o pracę z terapeutą oraz uwzględniać aspekt społeczny, dlatego terapie behawioralno-poznawcze są jedną z najlepszych metod walki z nikotynizmem. Podczas gdy skuteczność zrywania z nikotynizmem przykładowo poprzez zastosowanie silnej woli po roku od rzucenia palenia wynosi 3,4 proc., a z zastosowaniem plastrów nikotynowych – 5,2 proc., skuteczność pracowniczych terapii behawioralno-poznawczych to aż 58,9 proc.
Z powodu chorób wywołanych przez długotrwałe palenie papierosów umiera około 20 tys. ludzi rocznie. WHO – Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że brak podejmowania skutecznych działań ograniczających nikotynizm może spowodować że w XXI wieku liczba zgonów wśród osób palących może przekroczyć 10 mln rocznie. Palenie powoduje choroby układu oddechowego, miażdżycę, chorobę wieńcową, zawał serca, dusznicę bolesną, choroby naczyń mózgowych i niedokrwienie. Grozi wrzodami i nieżytami żołądka oraz dwunastnicy. Nałogowi palacze częściej się denerwują, stresują i mają problemy z koncentracją.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.