Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis IMPACT Day, czyli CSR w Europie Środkowo-Wschodniej

15 maja pracownicy firmy Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej wzięli udział w IMPACT Day, światowym dniu prac społecznych organizowanym przez firmę od trzech lat. Pracownicy Prologis z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii zaangażowali się w projekty realizowane przez lokalne organizacje charytatywne i non-profit – od prac ogrodowych, przez odnawianie placu zabaw, po remont domów.
Polska odpowiada na sygnał SOS
Polski oddziału Prologis, w tym roku pomagał w siedleckiej Wiosce Dziecięcej SOS, w której obecnie przebywa 71 wychowanków. Stowarzyszenie Wioski Dziecięce SOS pomaga osieroconym i opuszczonym dzieciom oraz zapewnia im najlepszą możliwą rodzinę zastępczą. W ramach prowadzonych prac wolontariusze wyremontowali dwa domki jednorodzinne, pomalowali i odnowili płoty oraz plac zabaw, a także zasadzili drzewa.
Czechy i Słowacy pomagają Kangurowi
Zespoły z Czech i Słowacji włożyły wiele wysiłku, by uporządkować ogród, wysprzątać oraz wyremontować pomieszczenia w ośrodku Kangur Laskova. Kangur to projekt Funduszu na Rzecz Dzieci, którego celem jest zapewnienie nieletnim opieki rodzinnej, zamiast instytucjonalnej (dom dziecka), do momentu ich powrotu do rodziców lub znalezienia stałej rodziny zastępczej. Dodatkowo Prologis ufundował Kangurowi pralkę i odkurzacz, które ułatwią funkcjonowanie ośrodka.
Węgry i Rumunia dla zdrowia
Wolontariusze z Węgier i Rumunii stworzyli jeden zespół, by pomóc Centrum Rehabilitacji i Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Budapeszcie. Pod okiem fachowców, wolontariusze przebudowali kamienne ogrodzenie, odmalowali i udekorowali plac zabaw, a także odnowili ławki i stoły rozstawione wokół obiektu.
W tegorocznej edycji IMPACT Day wzięło udział 1500 pracowników Prologis na całym świecie, w tym 69 osób z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Globalny projekt Prologis IMPACT Day jest odzwierciedleniem podstawowych wartości spółki takich jak: uczciwość, pełnienie roli mentora, pasja, odpowiedzialność, odwaga i praca zespołowa.
- Zaangażowanie społeczne oraz praktyka korporacyjna są kluczowe dla charakteru i kultury Prologis. Nagrodą za pomoc potrzebującym jest satysfakcja pracowników z udzielanego wsparcia - powiedział Ben Bannatyne, dyrektor zarządzający Prologis na Europę Środkową i Wschodnią.
IMPACT Day tylko jeden z projektów realizowanych przez Prologis w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, wspierających lokalną społeczność. Każdy pracownik firmy może w ciągu roku wykorzystać 24 dodatkowe płatne godziny na wolontariat na rzecz organizacji typu non-profit: 16 godzin na rzecz organizacji charytatywnych finansowanych przez spółkę i 8 godzin na rzecz organizacji non-profit wybranej przez pracownika.

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.