Dodaj ogłoszenie o pracy


60 miejsc pracy w nowym centrum logistycznym Raben w Rzeszowie

Grupa Raben uruchomiła nowe centrum logistyczne spółki Raben Polska. Łącznie w magazynie i biurze zatrudnionych jest ponad 60 osób. Dla oddziału pracuje również ponad  35 dostawców. Koszt inwestycji wyniósł 25 milionów złotych.
Nowy obiekt posiada halę magazynowo-tranzytową o powierzchni 5 tys. mkw., trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni użytkowej ponad 860 mkw., niemal 23,3 tys. mkw powierzchni chodników, parkingów i placów manewrowych dla samochodów osobowych.
 - Zgodnie z tendencjami rynku rozwijamy sieć dystrybucji oraz optymalizujemy procesy transportowe i przeładunkowe. Magazyn w Rzeszowie pozwoli na zapewnienie jeszcze lepszej terminowości oraz elastyczności dostaw, co zwiększy bezpieczeństwo przesyłek naszych Klientów. Ważnym czynnikiem w wyborze lokalizacji były również zbieżne cele Grupy Raben oraz miasta Rzeszów. Innowacyjność, otwartość oraz rozwój technologii ekologicznej idealnie wpisują się w naszą wspólną misję - komentuje Ewald Raben, CEO Grupy Raben.
Rzeszów nabiera coraz większego znaczenia na logistycznej mapie Polski. To tutaj krzyżują się trakty drogowe: międzynarodowa trasa E-40 Drezno-Kijów oraz drogi krajowe nr 9 i 19, umożliwiające najkrótsze połączenie krajów skandynawskich i nadbałtyckich z państwami Europy Środkowo-Wschodniej. Przez Rzeszów prowadzi również magistrala kolejowa E-30 z Zachodu na Wschód, mająca międzynarodowe znaczenie gospodarcze. Realizowana autostrada A-4 zapewni dogodne połączenie sieci dróg Europy Zachodniej z Ukrainą, w ramach III Korytarza Paneuropejskiego.
- Koncentrujemy się na wykorzystaniu atutów naszej lokalizacji. Znajdujemy się blisko swoich Klientów i stajemy się doskonałym  uzupełnieniem  oferty  Grupy Raben dla odbiorców usług z naszego rejonu. Grupa Raben stawia również na ekologię, dlatego zastosowaliśmy w naszym nowym obiekcie nowoczesne rozwiązania techniczne, które w połączeniu z optymalizowaniem operacji logistycznych, pozwalają na znaczne ograniczenie zużycia energii elektrycznej, gazu i wody. Dla przykładu hala
magazynowa została wyposażona w energooszczędne oświetlenie wykonane w technologii LED” - komentuje Stefania Bondos, dyrektor regionu w spółce Raben Polska.
Nowy oddział Grupy Raben w Rzeszowie obsługuje małe, średnie oraz duże firmy, wspierając logistycznie lokalny biznes.

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.