Dodaj ogłoszenie o pracy


Optima Logistics tworzy spółkę ubezpieczeń transportowych

W strukturach Optima Logistics Group powstała nowa spółka – Dom Brokerski Optima, która specjalizuje się w ubezpieczeniach transportowych.
Dom Brokerski Optima czerpie wiedzę i doświadczenie z działalności firmy spedycyjnej Optimy. Poszerzenie wachlarza usług oferowanych klientom Optima Logistics Group to kolejny etap rozwoju  firmy. - Rynek jest niezwykle zmienny, dlatego nasza Grupa idzie z duchem czasu i wykazuje się między innymi elastycznością na otaczające środowisko. Mocno skupiamy się na potrzebach naszych klientów i partnerów. Rozwijamy naszą działalność, aby maksymalizować komfort i satysfakcję kontrahentów poprzez różnorodność i kompleksowość oferowanych usług. Dlatego zdecydowaliśmy się na utworzenie spółki oferującej naszym klientom usługi ubezpieczeniowe - mówi Jarosław Rokicki, prezes Optima Logistics Group.
Rozwiązania oferowane przez Dom Brokerski Optima zostały wypracowane z CDS Kancelarią Brokerską. Szefem firmy CDS jest Jerzy Różyk, działający w branży ubezpieczeniowej od prawie 30 lat. Efektem tej współpracy jest możliwość zbudowania ochrony ubezpieczeniowej dopasowanej do rzeczywistych potrzeb klientów. -  Dom Brokerski Optima powstał po to, aby tworzyć ochronę i bezpieczeństwo podmiotów współpracujących z Optima Logistics Group, ale również budować w środowisku transportowym właściwą świadomość prawną i ubezpieczeniową - mówi Piotr Bojewski, broker ubezpieczeniowy Domu Brokerskiego Optima. Firma obecnie koncentruje się na ubezpieczeniach dla przewoźników i spedytorów, ubezpieczeniach komunikacyjnych i odpowiedzialności cywilnej oraz innych ubezpieczeniach majątkowych.

Optima Logistics Group jest polską firmą (100 proc. polskiego kapitału) założoną w 2008 roku. Działalność spółki skoncentrowana jest na aktywnościach w sektorze usług spedycyjnych i transportowych. Firma zatrudnia 150 spedytorów i 40 pracowników backoffice'u. Optima Logistics Group jest laureatem wielu nagród takich jak: Gazele Biznesu 2013 i 2014, Gepardy Biznesu 2012, Złoty Certyfikat Rzetelności oraz certyfikaty branżowe: TCF i TCC.

(źr. Optima Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.