Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben zamierza kupić niemiecką firmę – Balter Logistics

Grupa Raben zamierza kupić niemiecką Grupę Balter. Transakcja oczekuje jeszcze na zgodę urzędu antymonopolowego. Grupę Balter tworzą dwie spółki - Balter Logistics oraz Spedition Balter & Zimmermann. Od 1996 roku Balter jest członkiem niemieckiej sieci drobnicowej CargoLine.
- Przejęcie Grupy Balter umożliwia nam rozwój naszych kompetencji na terenie Niemiec w zakresie całego łańcucha dostaw. W ten sposób połączymy lokalne doświadczenie zdobyte przez Grupę Balter przez wszystkie lata ich działalności z międzynarodowym know-how Grupy Raben - komentuje Ewald Raben, CEO Grupy Raben.
Spółka Balter GmbH& Co.KG została założona w roku 1907 przez Philippa Baltera, a w roku 1990 powstała Spedition Balter & Zimmermann. Obroty roczne Grupy Balter sięgają łącznie 65 milionów euro. W oddziałach firmy w Koblencji i Gerze zatrudnionych jest ponad 300 osób. W sumie Grupa Balter dysponuje ok. 100 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Główna działalność koncentruje się na dystrybucji oraz logistyce zaopatrzenia, jak również na usługach magazynowych i logistycznych. Jako członek Grupy Raben, spółki będą prowadzić działalność pod nazwą Balter Logistics oraz Spedition Balter & Zimmermann.
- Będąc w strukturach Grupy Raben możemy dalej się rozwijać i w ten sposób optymalnie przygotować się do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Wierzymy, że nasza firma, a zwłaszcza lokalizacje naszych dwóch oddziałów i wynikający z nich efekt synergii, wzmocnią pozycję Grupy Raben w Niemczech. Podobnie jak Grupa Raben, jesteśmy firmą rodzinną o długiej historii. Nasza rozbudowana sieć dystrybucji i portfolio mają duże znaczenie, ponieważ dzięki nim możemy przyczynić się do optymalizacji usług logistycznych - mówi  Dieter Balter, Dyrektor Zarządzający firmy Balter.

Raben Trans European Germany posiada 23 oddziały na terenie Niemiec, gdzie zatrudnia 1400 pracowników. Portfolio firmy obejmuje kompleksowe usługi logistyczne, transport krajowy, międzynarodowy, całopojazdowy i drobincowy LTL oraz transport powietrzny i morski.

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.