Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Logistics pierwszy w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Operator logistyczny powtórzył sukces z ubiegłego roku, zwyciężając w klasyfikacji generalnej. Czwarty rok z rzędu był też najlepszy w kategorii „Transport, Usługi, Handel”. Poza zwycięstwem w rankingu, DB Schenker Logistics został też ogłoszony firmą, która zdobyła najwyższą liczbę punktów we wszystkich edycjach rankingu.
W gronie najbardziej odpowiedzialnych firm działających na terenie Polski, znaleźli się liderzy różnych branż. W badaniu zostały uwzględnione 74 polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa.  - Prowadzimy nasz biznes w oparciu o strategię zrównoważonego rozwoju. Dbamy o harmonijny rozwój w trzech kluczowych dla nas obszarach, jakimi są ekonomia, społeczeństwo oraz środowisko. Budujemy kulturę Lean, która wspiera ciągłe doskonalenie i kształtowanie postawy współodpowiedzialności w łańcuchu dostaw – mówi Janusz Górski, prezes DB Schenker Logistics w Polsce.
Organizatorzy rankingu oceniali sposób prowadzenia biznesu w wielu aspektach, w tym jakość przywództwa i zarządzania, otwartość na dialog z interesariuszami, innowacyjne podejście do odpowiedzialności społecznej. Firma DB Schenker Logistics otrzymała wysokie oceny we wszystkich badanych obszarach, w tym maksymalną liczbę punktów za odpowiedzialne przywództwo, komunikację z interesariuszami i innowacyjność społeczną.
Ranking Odpowiedzialnych Firm
Ranking Odpowiedzialnych Firm to zestawienie oceniające firmy pod kątem odpowiedzialnego podejścia do biznesu. Patronem Rankingu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, natomiast za proces weryfikacji oraz ustalania wyników odpowiada firma doradcza PwC. Zestawienie zostało przygotowane w oparciu o specjalną ankietę badawczą oraz audyt weryfikujący.
Ogłoszenie wyników IX Rankingu Odpowiedzialnych Firm Dziennika Gazety Prawnej odbyło się 21 kwietnia br. w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.