Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Raben w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Grupa Raben zajęła 3. miejsce w klasyfikacji branżowej Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Strategia CSR jest wpisana w cele biznesowe tego przedsiębiorstwa, które są skutecznie realizowane od wielu lat. Wyniki zestawienia rankingu zostały ogłoszone 21 kwietnia 2015 roku w Katowicach, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Była to już IX edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm, przygotowywanego – podobnie jak w poprzednich latach – przez profesora Bolesława Roka z Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosława Horodeckiego dla Dziennika Gazety Prawnej, pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.  Dane weryfikowane są corocznie przez PwC.


- Wysoka pozycja w Rankingu Odpowiedzialnych Firm jest dowodem na to, że strategiczne podejście do CSRu przynosi korzyści. Mamy jednak świadomość, że odpowiedzialność jest procesem, nie stanem. Nieustannie zmieniamy nasze usługi, procesy i procedury, by zasłużyć na miano odpowiedzialnej firmy. Uczymy siebie i innych, jak pozytywnie wpływać na szeroko pojęte otoczenie. Realizujemy programy wolontariatu pracowniczego, by zmieniać lokalną rzeczywistość. Pragniemy, by następne pokolenia miały dostęp do tych samych zasobów, z których korzystamy teraz. Chcemy być przyjaznym napędem przyszłości – komentuje Marta Szymborska, lider CSR Grupy Raben.
Społeczna odpowiedzialność biznesu staje się już obowiązkiem każdego przedsiębiorstwa, a nie wyborem. Wielkimi krokami zbliżamy się do czasu, gdy raporty społeczne dla wybranych przedsiębiorstw staną się obligatoryjne. Transport i magazynowanie mają tutaj kluczowe znaczenie, chociażby ze względu na emisję CO2. Z tego względu firmy logistyczne będą włączone w raportowanie.
(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.