Dodaj ogłoszenie o pracy


Powstają nowe powierzchnie magazynowe - Prologis podsumowuje I kwartał 2015

Prologis, podsumował wyniki działalności w pierwszym kwartale 2015 roku w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). W pierwszym kwartale 2015 roku Prologis był aktywnym inwestorem na rynku nieruchomości magazynowych. Firma kupiła park o powierzchni 69,1 tys. mkw. położony 23 kilometry na zachód od centrum Budapesztu, którego nazwa została zmieniona na Prologis Park Budapest M1.
Prologis rozpoczął także budowę dwóch obiektów spekulacyjnych w Polsce o łącznej powierzchni 46,2 tys. mwk.:
- budynek o powierzchni 27,6 tys. mkw. na terenie Prologis Park Szczecin, który jest w pełni wynajęty. Magazyn jest już w 70 procentach wynajęty firmie Bridgestone Stargard Sp. z o.o. oraz spółce z branży meblowej.
- budynek o powierzchni 18,5 tys. mkw. na terenie Prologis Park Wrocław V, który jest już w całości wynajęty. Powstający obiekt będzie szóstym magazynem w tym kompleksie. Firma w pierwszym kwartale 2015 roku zakończyła również budowę dwóch budynków spekulacyjnych o całkowitej powierzchni 53,6 tys. mkw. – obiektu o powierzchni 30 tys. mkw. w Prologis Park Prague-Airport oraz budynku o powierzchni 23,6 tys. mkw. w Prologis Park Bratislava, który jest w 100 procentach wynajęty. Obecnie deweloper prowadzi budowę pięciu obiektów logistycznych o łącznej powierzchni ponad 121 tys. metrów kwadratowych.
Wynajem powierzchni
Od stycznia do końca marca 2015 roku Spółka wynajęła blisko 532 000 metrów kwadratowych, o 77 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Firma podpisała nowe umowy najmu obejmujące 164 000 tysięcy metrów kwadratowych i przedłużyła umowy o łącznej powierzchni prawie 270 000 metrów kwadratowych. Pozostała cześć to umowy krótkoterminowe. Transakcje zawarte w Polsce stanowiły niemal 57 procent wszystkich umów najmu zawartych przez dewelopera w Europie Środkowo-Wschodniej.
Na koniec pierwszego kwartału współczynnik zajętości portfolio Prologis CEE wyniósł 93,1 procent.
- Rozpoczęliśmy rok z dużym rozmachem. – powiedział Ben Bannatyne, dyrektor regionalny Prologis w Europie Środkowej i Wschodniej. - Od pierwszych miesięcy tego roku inwestowaliśmy w nieruchomości i skupiliśmy się na budowie nowych obiektów. Wysoki poziom zajętości nieruchomości magazynowych w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej daje nam pewność, że wszystkie trzy obiekty spekulacyjne, zarówno nowo oddany magazyn w Pradze, jak i dwa obiekty budowane w Polsce powstają w odpowiednim czasie.
Działając aktywnie w pięciu krajach w CEE z portfolio 4,2 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2015 r.).

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.