Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Logistics z rekordowym wynikiem w badaniu SQAS

DB Schenker Logistics uzyskał w badaniu SQAS wynik 90 proc., co jest jednym z najwyższych wyników w historii tego badania. SQAS (Safety&Quality Assessment System) to badanie bezpieczeństwa i jakości działań operacyjnych w obrocie produktami chemicznymi.

Formularz audytu SQAS składał się z ponad 200 pytań dotyczących różnych obszarów (bezpieczeństwa, jakości, ekologii, HR). Za każdą odpowiedź była określona liczba punktów, a końcowy wynik jest podawany w procentach. DB Schneker zdobył wynik na poziomie aż 90 proc. Średnia europejska badania (spośród firm europejskich, które poddały się audytowi) wynosi 70 proc. SQAS  służy zbadaniu poziomu bezpieczeństwa i jakości działań operacyjnych podejmowanych w obrocie produktami chemicznymi – zarówno obojętnymi, jak i niebezpiecznymi (ADR, RID, ADN) oraz materiałami szczególnego ryzyka HCDG.
Co oceniano?
W ramach badania SQAS ocenie poddane zostały systemy i procedury wdrożone w całej firmie dotyczące obszaru bezpieczeństwa, jakości, aspektów środowiskowych i HR. Audytorzy zadawali również pytania wg jednego z pięciu specjalistycznych kwestionariuszy – modułu transportowego SQAS TS 2011. Zgodnie z nim oceniono takie aspekty jak: obrót przesyłkami zawierającymi produkty chemiczne, obsługa i komunikacja z klientami z branży chemicznej, współpraca z przewoźnikami, szkolenia kierowców i spedytorów, wpływanie na postawy pracowników i kierowców, stosowane metody bezpieczeństwa w transporcie, reagowanie na sytuacje awaryjne itd. Łącznie formularz składał się z ok. 200 pytań.
Doskonały wynik
Tak wysoki 90-procentowy wynik DB Schenker Logistics świadczy o tym, że procedury obrotu towarami chemicznymi stosowane w firmie są zgodne z najwyższymi europejskimi standardami.

O badaniu SQAS
Badanie SQAS zostało wprowadzone na rynek w 1995 roku przez Europejską Komisję Przemysłu Chemicznego CEFIC (The European Chemical Industry Council). Organizacja reprezentuje 29 000 europejskich firm z branży chemicznej. Raport SQAS jest ważny przez 3 lata, zawiera wskazania obszarów ocenionych dobrze, jak również miejsca, w których należy podjąć działania doskonalące.

(źr. DB Schenker)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.