Dodaj ogłoszenie o pracy


Powstaje nowy magazyn typu BTS dla firmy Rhenus

Z początkiem marca rozpoczęły się prace budowalne szytego na miarę obiektu (BTS – build-to-suit) na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw w Nadarzynie. Powierzchnia budynku, prawie 5 tys. m2, przeznaczona jest na magazyn oraz zaplecze biurowo-socjalne firmy Rhenus Data Office Polska, specjalizującej się w przechowywaniu, archiwizowaniu oraz niszczeniu dokumentów.

Rhenus Data Office Polska działa na rynku od 2001 roku, oferując zintegrowane rozwiązania w obszarze zarządzania dokumentami i informacją. Firma specjalizuje się w obsłudze dokumentów fizycznych i elektronicznych od chwili ich powstania, poprzez kompleksowe przetwarzanie, przechowywanie, aż po bezpieczną utylizację, zapewniając tym samym obsługę pełnego cyklu życia informacji. Wiedzą i doświadczeniem ze spółką dzieli się siostrzana firma Rhenus Office Systems GmbH, będąca europejskim liderem w zakresie kompleksowego zarządzania dokumentami.
- Ostatni rok pokazał, że region warszawski, głównie II strefa, wykazuje duży potencjał do dalszego rozwoju. Niewątpliwie ogromny wpływ na to ma poprawiająca się infrastruktura drogowa, zwłaszcza obwodnica S2 i autostrada A2, które podnoszą atrakcyjność południowej części Warszawy. Dlatego też spodziewamy się dalszego zainteresowania naszymi parkami w tej części strefy, m.in. kompleksem SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn, gdzie powstaje budynek dla firmy Rhenus. Docelowo obiekt ten planujemy rozbudować o kolejne 10 tys. m2 dla nowych klientów - mówi Magdalena Szulc, dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn to nowoczesne centrum logistyczne, usytuowane zaledwie 5 km od Warszawy i lotniska Okęcie, na terenie gminy Nadarzyn, w sąsiedztwie trasy S8 (Białystok – Warszawa – Wrocław) oraz 4 km od trasy S7 (Gdańsk – Warszawa – Kraków). Pozostałe inwestycje SEGRO w rejonie Warszawy to: SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów; SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków oraz SEGRO Business Park Warsaw, Żerań.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.