Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser wyróżnione tytułem „Jakość Roku 2014”

Polska spółka Dachser, otrzymała wyróżnienie Jakość Roku 2014 w kategorii Usługi, przyznawane za postawy gwarantujące i prowadzące do najwyższej jakości w biznesie. Jakość Roku 2014 jest już 9 edycją konkursu promującego jakość w Polsce. Konkurs Jakość Roku organizowany jest przez Fundację Qualitas funkcjonującą w ramach Europejskiego Centrum Promocji Dobrych Praktyk Biznesowych. Konkurs wspiera i promuje jakość oraz wysokie standardy w działalności biznesowej. W konkurs zaangażowane jest Polskie centrum Badań i Certyfikacji. Patronat honorowy nad konkursem objęła European Organization of Quality z siedzibą w Brukseli.

- Jako działający globalnie operator logistyczny, stosujemy szereg procedur oraz najnowsze systemy informatyczne i organizacyjne, aby w sposób maksymalnie sprawny i bezpieczny obsługiwać naszych klientów – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. Otrzymane wyróżnienie Jakość Roku 2014 jest dla nas zewnętrznym wyrazem uznania naszej pracy na rzecz wysokich standardów. Ich utrzymanie jest procesem ciągłym, dlatego przed nami nadal wiele wyzwań i zadań związanych z podnoszeniem efektywności i jakości naszych procesów logistycznych – dodaje Grzegorz Lichocik.

Firma Dachser stale podnosi standardy w zarządzaniu jakością, rozwijając własny system jakościowy, obowiązujący we wszystkich swoich oddziałach. Na bieżąco w całym koncernie mierzone są wskaźniki dotyczące terminowości dostaw i bezpieczeństwa przesyłek, a raz w roku Dachser organizuje wewnętrzny jakościowy ranking oddziałów. W 2014 roku aż 6 polskich oddziałów Dachser uplasowało się w pierwszej dziesiątce międzynarodowego zestawienia – mówi Grzegorz Lichocik. Co istotne, pierwsza, trzecia i czwarta pozycja należały do oddziałów z Polski. W transporcie międzynarodowym aż 98,25 proc. wszystkich dostaw zrealizowaliśmy na czas – podkreśla.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.