Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel uruchamia nową linię drobnicową Polska - Francja

W marcu ruszyła kolejna linia drobnicowa globalnego operatora logistycznego Kuehne + Nagel. Nowa linia rozbudowuje europejską sieć połączeń operatora w codziennych połączeniach pomiędzy Polską a Francją, zarówno w eksporcie jak i w imporcie.


Europejska sieć połączeń drobnicowych Kuehne + Nagel oferuje obecnie połączenia pomiędzy 38 państwami. W samej Francji Kuehne + Nagel posiada 54 platformy przeładunkowe, a w Polsce jest ich 11. Nowe połączenie gwarantuje codzienne, obustronne połączenia polskiego magazynu konsolidacyjnego w Gądkach koło Poznania z jego francuskim odpowiednikiem położonym w okolicach Strasbourga. Pozwala to na dostarczanie ładunków na większości obszarów obydwu krajów w terminie dwóch dni roboczych.
Serwis dostosowany jest do potrzeb wymagających klientów, obejmując dostawy od drzwi do drzwi, rejestrację przesyłek „on line” i możliwość śledzenia przesyłek 24/7 w systemie KN Login.
- Eksporterzy i importerzy towarów wymagają od operatora logistycznego oferowania coraz lepszych i szybszych rozwiązań, dlatego też w ostatnich miesiącach, oprócz codziennych wyjazdów do hubów przeładunkowych w Niemczech i Austrii, łączących całą Europę, uruchomiliśmy kilka bezpośrednich i codziennych linii drobnicowych między innymi do/z Czech, Niemiec, Włoch i Węgier a najnowszą naszą propozycją jest właśnie ekspresowe połączenie z Francją – powiedział Wojciech  Sienicki, dyrektor spedycji drogowej w Kuehne + Nagel w Polsce.

Jak wskazują dane statystyczne Francja jest 4. największym odbiorcą i 6. największym dostawcą towarów do Polski.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.