Dodaj ogłoszenie o pracy


Logistyczny łańcuch dostaw Scanomat w rękach Dachser

Już ponad 10 lat trwa współpraca firmy Dachser z duńskim producentem wysokiej jakości ekspresów do kawy - Scanomat. Operator logistyczny poprzez swoją rozbudowaną sieć połączeń dostarcza te w pełni zautomatyzowane urządzenia do detalistów w całej Europie.
Dachser i Scanomat współpracują ze sobą od 2004 roku. W 2014 roku operator dostarczył 4,5 tys. przesyłek producenta. Firma sprzedaje 90 proc. swoich wyrobów poza granicami Danii, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Z doskonale rozbudowaną siecią połączeń składającą się 256 oddziałów własnych i  68 partnerskich, Dachser zapewnia  dotarcie do wszystkich ważnych dla Scanomat regionów.

Kiedy firma Scanomat rozpoczynała działalność około 50 lat temu, mieściła się w niewielkim garażu. Dziś ta rodzinna firma jest jednym z największych producentów ekspresów do kawy przeznaczonych dla restauracji i hoteli. Wyroby Scanomat wyróżnia niezwykły design oraz nowoczesna technologia: dzięki specjalnej aplikacji, już po 45 sekundach po naciśnięciu przycisku na smartfonie lub tablecie konsument otrzymuje filiżankę kawy. Aplikacja ta pozwala także m.in. na wybór mocy kawy. Klienci Scanomat – pięciogwiazdkowe hotele i restauracje – są bardzo wymagający, również w odniesieniu do operatorów logistycznych, którzy realizują dla nich dostawy. - Utrzymujemy bardzo wysokie standardy jakości dla naszych produktów i oczekujemy, że nasi usługodawcy będą mieli tak samo poważne podejście do kwestii jakości – mówi Lisbeth Bangsgaard ze Scanomat w Danii.

Dachser odbiera towar z magazynu Scanomat w duńskim mieście Kokkedal i dostarcza go do detalistów w 46 różnych europejskich krajach. Podczas realizacji dostaw niezwykle ważne jest przestrzeganie wąskich i precyzyjnie określonych okien czasowych. Bardzo istotna jest tutaj możliwość stałego śledzenia drogi przesyłki, którą operator zapewnia w ramach narzędzia shipment control dostępnego dla klientów w aplikacji eLogistics. Na każdym etapie drogi przesyłki towar jest skanowany, dzięki czemu informacja o jego aktualnym miejscu w każdej chwili jest dostępna online. - Dla Scanomat ogromne znaczenie ma terminowa dostawa towarów. Dzięki funkcji śledzenia przesyłek w eLogistics, nasi partnerzy ze Scanomat zawsze dokładnie wiedzą, gdzie w danej chwili znajdują się ich produkty. Komunikacja z klientem, bliska współpraca zespołowa naszych kolegów z sieci europejskiej oraz zintegrowane systemy informatyczne są kluczem do sukcesu naszej współpracy z firmą Scanomat – wyjaśnia Kenneth Thestrup, kierownik sprzedaży w Dachser w Hvidovre.
Wpełni automatyczne ekspresy do kawy Scanomat zaparzają nawet 2 miliony filiżanek kawy dziennie i pół miliarda rocznie dla miłośników kawy w całej Europie.

(żr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.