Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser w magazynach MLP Poznań

Dachser podpisał z MLP Group umowę najmu na ponad 8,4 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku logistycznym MLP Poznań. Z tego 7,4 tys. mkw. przeznaczone będzie na cele magazynowe, serwisowe i techniczne, a pozostałe ok. 1 tys. mkw. na cele biurowo-socjalne. Obiekt zostanie przekazany operatorowi logistycznemu we wrześniu tego roku. W Polsce spółka posiada 8 oddziałów, w których zatrudnia ok. 300 osób.

- Jest to pierwsza istotna umowa podpisana przez nas w tym roku. Kolejne są w trakcie negocjacji. Zapewnia nam to bardzo dobre perspektywy wzrostu w skali całego roku – podkreślił Radosław T. Krochta, dyrektor generalny, wiceprezes zarządu MLP Group S.A. - Bardzo cieszy nas rozszerzenie współpracy z firmą Dachser. W ramach parków magazynowych należących do MLP Group nasi partnerzy mogą dynamicznie rozwijać swoją działalność na terenie całego kraju – dodał Radosław T. Krochta
Park logistyczny MLP Poznań zlokalizowany jest w miejscowości Koninko, ok. 15 km od centrum Poznania i 3,5 km od autostrady A2. Docelowo inwestycja będzie obejmować 103 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnych.

Dachser podpisał już drugą umowę najmu z MLP Group. Od marca 2013 r. korzysta z blisko 8 tys. mkw. powierzchni magazynowej w parku MLP Pruszków II. W sumie obecnie wynajmuje od MLP Group ok. 16,4 tys. mkw.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.